Lietuvos savivaldybių asociacijos dėmesys 2021 m. valstybės ir savivaldybių biudžetams

Biržų rajono savivaldybės meras Vytas Jareckas dalyvavo nuotoliniu būdu vykusiame Lietuvos savivaldybių asociacijos (LSA) tarybos posėdyje. Pagrindinis LSA posėdžio dėmesys buvo skirtas 2021 m. valstybės ir savivaldybių biudžetams.

Lietuvos savivaldybių asociacijos taryba patvirtino pagrindinius LSA siūlymus dėl 2021 metų biudžeto – nemažinti savivaldybių pajamų ir suteikti galimybes vykdyti investicinius projektus įsteigiant naują savivaldybių finansinio savarankiškumo instrumentą – Savivaldybių paskolų ir garantijų fondą.

„Visų šalies savivaldybių vadovų dėmesys nukreiptas į kitų metų biudžetą. Taryba siūlys Seimui ir Vyriausybei 2.82 procento padidinti savivaldybėms tenkančią gyventojų pajamų mokesčio (GPM) dalį siekiant kompensuoti prognozuojamą 2021 metams 98,1 mln. eurų savivaldybių biudžetų pajamų sumažėjimą ir išlaikyti savivaldybių savarankiškų funkcijų finansavimą bent jau 2020 m. lygiu“, – po posėdžio sakė meras Vytas Jareckas.

LSA posėdžio metu buvo išklausytas pranešimas „Lyčių lygybė savivaldybėse: apdovanojimai už geriausias moterų ir vyrų lygybės priemones 2020 metais“, pristatytos DNR plano ir Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo priemonės (RRF), susipažinta su VšĮ „Lietuvos savivaldybių asociacijos Mokymo ir konsultavimo centro“ ataskaita bei kiti klausimai.

Biržų rajono savivaldybės informacija


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: