Lietuvos triatlono federacijos prezidento Dainiaus Kopūsto laiškas žiniasklaidai

„Esame šokiruoti. Apie pasaulio ultratriatlono čempionės Alinos Rancevos organizme rastas neleistinas medžiagas sužinojome iš žiniasklaidos, t.y. paskutiniai. Aišku, pradėjome aiškintis, kas, kaip ir kodėl.

Kadangi pasaulio čempionatą organizavo Tarptautinė ultratriatlono asociacija (IUTA) ir Panevėžio triatlono klubas, antidopingo tyrimus užsakė pastarasis. Laikantis taisyklių, atlikus testus, jų rezultatai buvo atsiųsti užsakovui, t.y. Panevėžio triatlono klubui ir IUTA.

Iš ten informacija pirmiau pasiekė žiniasklaidą, o ne mus, Lietuvos triatlono federaciją (LTF). Tuo labiau, kad Alina Ranceva, kaip ir čempionatą organizavusio Panevėžio triatlono klubo vadovas Vidmantas Urbonas, yra Lietuvos triatlono federacijos Vykdomojo komiteto nariai. 

Šiais metais Alina nedalyvavo nei vieneriose LTF organizuotose varžybose, nebegalioja ir jos kaip sportininkės licencija.

Būtina paminėti, kad Lietuvos triatlono federacija vadovaujasi Tarptautinės triatlono sąjungos, Europos triatlono sąjungos bei Tarptautinės antidopingo organizacijos (WADA) taisyklėmis, o su IUTA, kuri organizavo pasaulio ultratriatlono čempionatą Panevėžyje, neturiu jokių santykių.

Toliau renkame informaciją, nagrinėjame gautus raštus, kviesime drausmės komisiją, priimsime būtinus sprendimus.

Lietuvos triatlono federacijos, oficialios tarptautinės triatlono federacijos narės, pocizija šiuo klausimu aiški – mes už švarų sportą. Mūsų organizacija netoleruoja sukčiavimo sporte ir stengsis tam užkirsti kelią.“


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: