Ligonių kasai – įvertinimas už profesionalų pristatymą ir stendo informatyvumą

Trečiąkart tarptautinėje parodoje „Expo Aukštaitija“ dalyvavusi Panevėžio teritorinė ligonių kasa (TLK) prie savo stendo šįmet sulaukė ne ką mažiau lankytojų nei pernai. Rugsėjo 25–27 d. vykusiame renginyje, kuriame, tikėtina, kaip ir 2014 m., apsilankė per 30 tūkst. panevėžiečių ir miesto svečių, dažnas parodos lankytojas stabteldavo pasidomėti apie sveikatos priežiūros paslaugų teikimo tvarką, gydymąsi užsienyje, privalomojo sveikatos draudimo įmokas, dantų protezavimą, galimybes dalyvauti prevencijos programose ir kt.

Tie, kurie neužilgo ketina vykti į kitą Europos Sąjungos šalį, buvo patenkinti, kad per parodą galėjo įsigyti Europos sveikatos draudimo kortelę (ESDK), o išgirdusieji apie galimybę elektroniniu būdu pasitikrinti jiems suteiktų sveikatos priežiūros paslaugų ir išrašytų medikamentų apimtį neretai suklusdavo ir pasidomėdavo, kaip tai galima padaryti.

Jubiliejinėje 20-ojoje parodoje „Expo Aukštaitija 2015“ apsilankęs Lietuvos Respublikos Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius, Panevėžio miesto savivaldybės meras Rytis Mykolas Račkauskas ir kiti miesto vadovai taip pat nepraėjo pro ligonių kasos stendą. Jame apsilankiusiam ir ligonių kasos informacija pasidomėjusiam premjerui Panevėžio TLK direktorius Jonas Narbutas pasiūlė išspręsti kryžiažodį „Ar viską žinai apie sveikatos draudimą?“, o meras bandė dalyvauti viktorinoje ir iš karto teisingai atsakė į burtų keliu atitekusį klausimą. Be kita ko, miesto vadovą labai sudomino informacija apie galimybę per elektroninę bankininkystę pasiskaityti savo ligos istoriją.

Pasak J. Narbuto, Panevėžio TLK dalyvavimas parodoje – tęstinis. Šįmet, kaip ir ankstesniais metais, parodos lankytojai buvo informuojami visais aktualiais klausimais, susijusiais su privalomuoju sveikatos draudimu, sveikatos priežiūros paslaugų teikimu ir pan., tik ieškota įvairesnių tos informacijos pateikimo formų. Be to, pernai daugiau informacijos buvo skirta vaikų sveikatai išsaugoti, šįmet – senjorams konsultuoti. Kaip tik senjorai labiausiai buvo kviečiami spręsti kryžiažodį, dalyvauti viktorinoje.

Per parodą Panevėžio TLK išdavė 250 ESDK, viktorinoje „Ar viską žinai apie sveikatos draudimą?“ dalyvavo 600 dalyvių, su kryžiažodžiais bandė susidoroti daugiau kaip 100 lankytojų. Parodoje išdalyta 500 vnt. Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos leidinių „Privalomojo sveikatos draudimo ABC šeimai“ ir „Sveikatos priežiūra Lietuvoje: tai, ką svarbu žinoti kiekvienam“, keli tūkstančiai įvairių rūšių lankstinukų.

Nors privalomojo sveikatos draudimo sritis gana sudėtinga ir į viktorinos klausimus ne visiems pavyko atsakyti teisingai, norinčiųjų joje dalyvauti netrūko visas tris dienas.

„Gaila, kad nepataikiau, bet užtat dabar žinosiu, kad pasirinkus kitą polikliniką, asmens sveikatos istorija kitai įstaigai turi būti išsiųsta per 3 darbo dienas“, – nenusiminė neatsakiusi į klausimą vidutinio amžiaus panevėžietė.

„Kiek procentų Lietuvos gyventojų draudžiami privalomuoju sveikatos draudimu valstybės lėšomis? 60 proc.? Ar Jūs nesuklydote? Ar gali taip būti?“ – teisingu atsakymo variantu negalėjo patikėti kita parodos lankytoja.

„Ar tikrai 1 greitosios medicinos pagalbos iškvietimas ligonių kasai kainuoja 60 Eur? Nieko sau, galvojau mažiau“, – stebėjosi jaunuolis.

Viktorinos dalyvius labiausiai stebino ligonių kasų sveikatos priežiūrai skiriamos didžiulės pinigų sumos, klaidino, kada padaroma žala Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžetui, pagal ką skirstomos PSDF lėšos dantų protezavimo išlaidoms kompensuoti, kas gali nemokamai skiepytis nuo gripo ir kt.

Parodos organizatoriams paskelbus apdovanojimus, Panevėžio TLK įteikta padėka už profesionalų įstaigos pristatymą ir stendo informatyvumą.

Panevėžio teritorinė ligonių kasa


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite:

Leave a Reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *