Ligonių kasos antikorupcinės iniciatyvos pristatytos įstaigų vadovams

Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnyba lapkričio 9-ąją Panevėžyje organizavo diskusiją „Kodėl verta kurti korupcijai atsparią aplinką viešajame sektoriuje?“, skirtą Panevėžio ir Utenos regionų valstybės ir savivaldybių įstaigų vadovams. Šiame renginyje Panevėžio teritorinė ligonių kasa (Panevėžio TLK) pakviesta pasidalyti gerąja patirtimi antikorupcijos srityje. STT Korupcijos prevencijos valdybos viršininkas Romualdas Gylys pabrėžė, jog nėra vieno sprendimo, kaip vykdyti korupcijos prevenciją – kiekviena įstaiga turi surasti savo sprendimą, tinkantį būtent jai.

Pranešimą „Panevėžio TLK antikorupcinės iniciatyvos“ skaičiusi už korupcijos prevenciją įstaigoje atsakinga Administravimo skyriaus vedėja Asta Levickienė pažymėjo, kad antikorupcinei veiklai Panevėžio TLK kasmet skiriama nemažai dėmesio ir neabejojama, kad dirbamas tikrai svarbus darbas. Valstybės ir savivaldybių įstaigų vadovams ligonių kasos atstovė pristatė vieną iš veiklų – visuomenės švietimą ir informavimą.

Susirinkusiesiems buvo išvardytos Panevėžio TLK pasirinktos visuomenės informavimo antikorupcine tema priemonės ir būdai – informacija TV monitorių ekranuose įstaigos Gyventojų aptarnavimo skyriaus darbo vietose, lauko ekranuose, miesto maršrutiniuose autobusuose Panevėžyje ir Utenoje, gydymo įstaigoms ir vaistinėms dalijami plakatai, lipdukai ir kt. Taip pat akcentuoti nuolat organizuojami susitikimai su gyventojų bendruomenėmis ir kitomis tikslinėmis grupėmis, kuriuose daug kalbama apie nepakantumo korupcijai ugdymo priemones, siekiant mažinti nelegalių (papildomų) mokėjimų skaičių sveikatos priežiūros įstaigose, dalyvavimą parodoje „Expo Aukštaitija“, viktorinų organizavimą.

A. Levickienė pridūrė, kad Panevėžio TLK interneto svetainėje, be privalomos skelbti informacijos apie korupcijos prevenciją, skelbiama ir daug kitos, svarbios gyventojams: Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto dalies, skirtos Panevėžio TLK, paskirstymo asmens sveikatos priežiūros įstaigoms įvairios tvarkos, sutarčių su gydymo įstaigomis ir vaistinėmis pasirašymo tvarka ir eiga, PSDF biudžeto lėšomis teikiamų asmens sveikatos priežiūros paslaugų kainos, kontrolės procedūros, planai, nustatyti sistemingi ir (ar) kartotiniai pažeidimai bei rekomendacijos, kaip jų išvengti ir t. t.

Pasak ligonių kasos atstovės, įstaigos Gyventojų aptarnavimo skyriuje kiekvienam lankytojui siūlomos duomenų suvestinės, kad gyventojai žinotų, kiek už jų gydymą yra sumokama gydymo įstaigoms PSDF biudžeto lėšų.

Diskusijos dalyviai supažindinti su Panevėžio ir Utenos apskričių medikų pastebėjimais, pateiktais ligonių kasai dėl antikorupcinių priemonių taikymo, gyventojų reakcijomis į informaciją duomenų suvestinėse, sėkmės istorijomis apie nustatytus neteisėtų mokėjimų ir pinigų grąžinimo pacientams atvejus. Susirinkusieji informuoti apie 2015 m. ir 2017 m. atliktą ligonių kasų darbuotojų pakantumo korupcijai apklausą: nuomonę, žinojimą ir elgesį. Pastebėta, kad darbuotojų požiūris ir patirtis keičiasi į gerąją pusę.

Apibendrindama pranešimą A. Levickienė atkreipė dėmesį, kad antikorupcinėje veikloje labai svarbus yra vadovo požiūris ir visų darbuotojų įsitraukimas į veiklą. Juk visiems žinoma tiesa, kad keistis pirmiausia reikia patiems, tik tada ims keistis ir pasaulis.

Po visų pranešimų vyko diskusija apie didelės korupcijos riziką sveikatos sektoriuje ir kitur. Savo pastebėjimais dalijosi ligoninių vadovai, savivaldybių ir kt. įstaigų atstovai. STT pristatė viešai skelbiamą „Antikorupcinės aplinkos vadovą“, kuriame siūlė įstaigoms ieškoti patarimų, kaip kurti antikorupcinę aplinką.

 

Panevėžio teritorinė ligonių kasa


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: