Fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytoja Ugnė Dikčiūtė (Asm. archyvo nuotr.)

Likėnų reabilitacijos ligoninėje pradėjo dirbti jauna specialistė – Ugnė Dikčiūtė

Medicininė reabilitacija – viena iš gydymo rūšių, taikomų pacientams po sunkių operacijų ir traumų ar sergant lėtinėmis ligomis. Tai – kompleksinis medicininių reabilitacijos priemonių taikymas siekiant kuo geriau atkurti sutrikusias funkcijas arba, kai pakitimai negrįžtami, jas kompensuoti ar palaikyti pasiektą funkcinio pajėgumo lygį. Privalomuoju sveikatos draudimu apdraustiesiems, siunčiamiems į reabilitaciją pagal gydančio gydytojo paskyrimą, visa bazinė medicininės reabilitacijos kaina apmokama Ligonių kasų Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšomis.

Fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojai, įvertinę paciento būklę, parenka jam tinkančią individualią reabilitacijos priemonių programą, stebi jos efektyvumą, esant reikalui koreguoja, siunčia į ambulatorinę, stacionarinę, kt. reabilitaciją, konsultuoja pacientus sveikos gyvensenos, ergonomiškos veiklos bei aplinkos pritaikymo klausimais. Šie specialistai taiko nemedikamentinį (be vaistų) gydymą – skiria tinkamas fizioterapijos, hidroterapijos procedūras, kineziterapiją, masažą, kompensacinį gydymą, akupunktūrą, manualinę terapiją ir kitas paslaugas. Priklausomai nuo paciento ligos istorijos, į gydymo procesą gali būti įtraukti ir kiti gydytojai specialistai. Fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojas konsultuoja pacientą gydantį gydytoją dėl kitų reabilitacijos etapų poreikio, funkcijos laipsnio, parenka ortopedinius gaminius ir kompensacines priemones esant negrįžtamiems kūno funkcijos sutrikimams.

Respublikinės Panevėžio ligoninės Fizinės medicinos ir reabilitacijos skyriuje bei ligoninės filiale Likėnų reabilitacijos ligoninėje yra teikiamos įvairios ambulatorinės ir stacionarinės reabilitacijos paslaugos. Šis teikiamų paslaugų spektras yra nuolat plečiamas ir papildomas naujomis paslaugomis.

Kiekvienais metais didelis būrys jaunų įvairių specialybių medikų savo darbui ir karjeros siekimui renkasi Respublikinę Panevėžio ligoninę ar jos filialą Likėnuose. Džiugu Jus informuoti, kad šiais metais Likėnų reabilitacijos ligoninėje pradėjo dirbti jauna specialistė, fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytoja Ugnė Dikčiūtė.

„Esu fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytoja, naujai prisijungusi prie Likėnų reabilitacijos ligoninės gydytojų gretų. Esu kilusi iš Anykščių, tad, baigusi rezidentūros studijas, nusprendžiau likti savame krašte. Pastaruosius devynerius metus gyvenau ir mokiausi Kaune. Dar būdama mokykloje žinojau, kad noriu būti reabilitacijos komandos dalis, padėti žmonėms atsistatyti po įvairių traumų, operacijų ar esant ūminėms ar lėtinėms ligoms ir būklėms, kurios pablogina žmogaus gyvenimo kokybę. Į fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytoją pacientai kreipiasi dėl pačių įvairiausių priežasčių, tačiau labai džiugu matyti, kaip žmonės gydymo eigoje ir pabaigę reabilitaciją jaučiasi stipresni, sveikesni, lengviau gali atlikti kasdienines veiklas, yra savarankiškesni. Laisvalaikį mėgstu leisti gamtoje, keliauti, gaminti, paskaityti gerą knygą ar atsipalaiduoti klausantis muzikos“, – taip apie save kalba fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytoja Ugnė Dikčiūtė.

Miela gydytoja Ugne, džiaugiamės Jūsų pasirinkimu dirbti Likėnų reabilitacijos ligoninėje ir sveikiname Jus įsiliejus į mūsų didžiulio ir šaunaus kolektyvo gretas. Kolegų vardu nuoširdžiai linkime Jums sėkmės darbe, visų Jūsų svajonių ir lūkesčių išsipildymo bei sėkmės asmeniniame gyvenime!

Respublikinės Panevėžio ligoninės FMR skyriuje ir ligoninės filiale Likėnų reabilitacijos ligoninėje dirba profesionali, didžiulę patirtį sukaupusi medicininės reabilitacijos specialistų komanda, kuri visada yra pasiruošusi suteikti Jums kokybiškas ir savalaikes reabilitacijos paslaugas.

 

VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės informacija


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: