AINA.LT nuotr.

Liko keturios dienos siūlyti savo Metų panevėžietį

Liko keturios dienos iki lapkričio 21-osios – dienos, iki kada galite pasiūlyti savo kandidatą Metų panevėžiečio vardui gauti.

Šiuo metu miesto bendruomenė yra pateikusi 25 pretendentus. Tai:

DIANA BANIENĖ –  nuostabaus skonio tortų ir saldumynų fėja, bėgikė, per gan trumpą laiką, pasiekusi įspūdingų aukštumų. Išgyvenusi vyro netektį turi jėgų eiti tik pirmyn.

Aktyvus jaunuolis DAUGVYDAS STANIŪNAS – už iniciatyvumą, aktyvią veiklą, jaunimo vienijimą,  už nuolatinę pagalbą renginių metu ne už atlygį, jaunimo bei suaugusiųjų įtraukimą į įvairias aktyvias veiklas.

Savanorė GIEDRĖ RUDIENĖ – už savanorišką pagalbą nuo karo bėgantiems ukrainiečiams.

Panevėžio šeimų asociacijos prezidentė IEVA GRIGAITĖ – už veiklumą, siekį suburti šeimas, neformalaus švietimo skatinimą, įvairių naujų veiklų sukūrimą, teigiamą miesto įvaizdžio pozicionavimą.

T.Barauskio vaistinės vaistininkė LORETA MICKEVIČIENĖ– už profesionalumą, toleranciją žmogui.

Panevėžio Respublikinės ligoninės gydytojas okulistas KĘSTUTIS KUČINSKAS – už profesionalumą, nuolatinį medicinos naujovių taikymą, gelbstint žmonių regėjimą, sąžiningą, garbingą pasiaukojančią veiklą, dalykinę kompetenciją sveikatos priežiūros srityje, užtarnautą kolegų, pacientų pagarbą ir pasitikėjimą.

Tarptautinės kategorijos rankinio teisėjas SAULIUS ŽVIRONAS – už viso gyvenimo nuopelnus. S. Žironas vienas pirmųjų panevėžiečių iš visų sporto šakų tapęs aukščiausios tarptautinės kategorijos teisėjas, 30 metų garsino ir atstovavo Panevėžio miestą bei Lietuvą, teisėjaudamas įvairiausiose aukščiausios klasės rankinio Europos turnyruose ir kt.

Pirmasis futbolo klubo „Ekranas“ Prezidentas ALEKSANDRAS MICHELSONAS – už viso gyvenimo nuopelnus. A. Michelsono valdymo metu tuometis klubas „Ekranas“ laimėjo Lietuvos futbolo čempionatą ir iškovojo teisę dalyvauti Europos šalių futbolo čempionų taurės turnyre. A. Michelsonas yra V. Variakojo muziejaus steigimo iniciatorius, padovanojęs ne vieną eksponatą iš gausios kolekcijos sporto tema. Taip pat jo dėka Panevėžio universalioje sporto arenoje įsteigtas Futbolo muziejus, įkurtas klubas „Ekrano senjorai“ ir atlikta daugelis kitų darbų.

Šunų dresuotoja, kinologė-ekspertė Panevėžio gyvūnų globos draugijos ir VšĮ „Rūtos užuovėja“ įkūrėja bei vadovė RŪTA LIBERIENĖ – už 1995 m. įkurtus laikinus erdvius namus išmestiems, nemylėtiems gyvūnams Kaimiškyje, Panevėžio r., ir 2019 m. šunų senjorų namus Bernatoniuose, už atsidavimą gelbstint beglobius gyvūnus, sąžiningą, garbingą, pasiaukojamą veiklą.

„Lietaus vaikai“ asociacijos pirmininkė, Lietuvos autizmo asociacijos „Lietaus vaikai“ valdybos narė SANDRA LOPETAITĖ – už pagalbą autizmo paliestiems vaikams ir jų šeimoms.

Vienas aktyviausių šiandieninių fotografų, kryptingai dirbančių dronų fotografinio meistriškumo srityje ANDRIUS REPŠYS – už miesto garsinimą šalyje ir užsienyje, už reikšmingus fotomeno darbus.

Alfonso Lipniūno progimnazijos direktorė VILMA PETRULEVIČIENĖ – už profesionalią ir kompetentingą veiklą švietimo srityje, itin profesionalų vadovavimą progimnazijai, gebėjimą sutelkti progimnazijos bendruomenę bendroms veikloms, kurios suteikia mokyklai savito išskirtinumo, už kunigo Alfonso Lipniūno atminimo puoselėjimą.

Aktyvus Panevėžio miesto pilietis, Lietuvos skautijos pirmininkas, Panevėžio jaunimo reikalų tarybos pirmininkas, socialinis darbuotojas KASPARAS VAIČELIS – už puikų darbą su jaunimu, atsidavimą, savanorystę.

Istorikas, publicistas, vadovėlių, mokymo priemonių, knygų autorius ir sudarytojas, mokytojas ekspertas, nusipelnęs panevėžietis mokslo srityje, kultūros paveldo, kraštotyros skleidėjas JUOZAS BRAZAUSKAS – už viso gyvenimo nuopelnus.

SIGITAS ZABULIONIS – už aktyvią visuomeninę veiklą ir 30 metų pasiaukojantį savanorišką darbą Panevėžio agentūroje „SOS vaikai“, besąlygišką rūpestį padedant įvairių bėdų ištiktoms šeimoms.

Panevėžio miesto bendruomeninių šeimos namų projekto koordinatorė, Panevėžio vyskupijos Carito vadovė ROBERTA DAUBARAITĖ-RANDĖ – už neišsenkančias pastangas burti ir kurti Panevėžio miesto šeimų bendruomenę, už skleidžiamą empatiją ir pastangas išgirsti kiekvienos šeimos, organizacijos, įstaigos balsą. Neblėstantis Robertos optimizmas, tikėjimas, stipri vertybinė orientacija, palaikymas leidžia efektyviai dirbti kartu komandoje, siekiant efektyvių rezultatų pagalboje miesto gyventojams.

Panevėžio Respublikinės ligoninės Onkologijos skyriaus vedėja DAIVA PREIMONTIENĖ – už profesionalumą, jautrumą, atsidavimą darbui, dėmesį pacientams ir patarimus.

Lietuvos skulptorius, tarptautinių skulptūros simpoziumų dalyvis ALFRIDAS PAJUODIS – už indėlį užsienio ir Lietuvos menui ir kultūrai. Lietuvos ir Berlyno (Vokietija) dailininkų sąjungos narys. Skulptoriaus darbų yra ne vienoje pasaulio šalyje. Nuo 1989 m. dalyvauja parodose ir simpoziumuose Lietuvoje ir užsienyje taip garsindamas Panevėžio miesto vardą.

Panevėžio kraštotyros muziejaus direktorius ARŪNAS ASTRAMSKAS  – už ilgalaikį, stabilų, kokybišką ir nuoseklų vadovavimą įstaigai, už lyderystę, modernizuojant muziejaus veidą, racionalumą buriant kompetentingą komandą ir kuriant organizacijos aukštą reputaciją bei pasitikėjimą ja, už įkvėpimą ir inovacijas pristatant krašto istoriją per inovatyvias ekspozicijas bei už aistrą mūsų krašto istorijai ir gebėjimą ja dalintis.

Panevėžio greitosios medicinos pagalbos paramedikas TOMAS PUKĖNAS – už profesionalumą, nuoširdumą, pagalbą pacientams.

Teatro „Menas“ direktorius ANUPRAS JUCIUS  už naujų eksperimentinių spektaklių pristatymą Panevėžio visuomenei, už kamerinių teatrų festivalio atgaivinimą, už inovatyvių teatro formų ir bendradarbiavimo su užsienio teatrais koprodukcijų inicijavimą bei teatrinių eksperimentų pristatymą miestui. Už teatro „Menas“ kūrimą kuris yra gyvas, jaukus, atviras, naujas, jaunas ir įtraukus, už teatro atvėrimą jauniesiems kūrėjams, muzikos koncertams, parodoms, tarpdisciplininiams projektams bendradarbiaujant su miesto institucijomis.

V.Vaičikonio irklavimo klubo įkūrėjai bei treneriai DALIA IR VYTAUTAS VAIČIKONIAIuž Lietuvoje, tarptautinėse baidarių ir kanojų irklavimo varžybose, taip pat pasaulio čempionatuose Panevėžio miesto ir šalies sėkmingą atstovavimą bei garsinimą, už nuoširdumą, šiltą bendravimą su  jaunąja karta, vertybių ugdymą, sportinės bendruomenės telkimą, meilę savo miestui ir kraštui.

Lietuvos teatro ir kino aktorė, legendinio režisieriaus Juozo Miltinio mokinė, Panevėžio dramos teatro antrosios kartos vaidybos studijos auklėtinė DALIA MELĖNAITĖ (tikr. Dalia Ieva Melėnaitė Ramanauskienė) nuoseklią teatrinę veiklą visą gyvenimą. D. Melėnaitė įsiliejusi į teatro kolektyvą šiam teatrui pašventė visą kūrybinio gyvenimo etapą, nuosekliai skleidė intelektualinio ir filosofinio teatro tradiciją, atstovaujant vyresniąją aktorių kartą.

UAB „Dominati“ direktorius VAIDOTAS VAITONIS – už pagalbą Ukrainos karo pabėgėliams Panevėžyje. V.Vaitonis savo lėšomis įrengė gyvenamąsias patalpas įmonės patalpose, kuriose buvo apgyvendinta per 40 pabėgėlių, taip pat ieškojo kitų patalpų Panevėžio mieste bei rajone, apgyvendindamas dar 30 pabėgėlių. Taip pat dėjo daug pastangų, aprūpinant būtiniausiais daiktais bei jų psichologine sveikata, įrengdamas daržą, nedideles triušių ir vištų „fermas“, kad pabėgėliai, ypač vaikai, turėtų kuo rūpintis, nukreipdami mintis nuo patirtų karo sunkumų.

Kaip ir kasmet, už nuopelnus miestui kalendoriniais metais bus išrinkti ne daugiau kaip 5 Metų panevėžiečiai. Kandidatus į Metų panevėžiečius gali siūlyti visuomeninės organizacijos, institucijos, miesto gyventojai. Siūlant prašome nurodyti vardą, pavardę, konkrečius nuopelnus kalendoriniais metais ar apibūdinti viso gyvenimo darbus. Raštu pateiktos kandidatūros registruojamos Savivaldybės priimamajame (įėjimas iš Vilniaus g. pusės) 106 kabinete. Pasiūlymus Metų panevėžiečio vardui suteikti galima palikti prie ir Savivaldybės centrinio įėjimo (Laisvės a. 20, Panevėžys) įrengtoje pašto dėžutėje, skirtoje gyventojų prašymams, raštams ar kitiems dokumentams pateikti, taip pat siųsti el. paštu komunikacija@panevezys.lt arba skambinti tel. (8 45) 501 348. Jūsų pasiūlytų kandidatų Savivaldybė laukia iki lapkričio 21 d. (imtinai).

Komunikacijos skyrius


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: