Muitinės kriminalinės tarnybos nuotr.

Likviduojant nelegalaus alkoholio fabriką sulaikytas ir panevėžietis

Turėdami informacijos apie galimai neteisėtai sandėliuojamą alkoholį, Muitinės kriminalinės tarnybos (MKT) pareigūnai praėjusią savaitę patikrino vieną iš Kauno rajono Sitkūnų kaimo sodybų.

Čia aptiktas nelegalus alkoholio gamybos fabrikas ir sulaikyti 4 asmenys – Kauno, Vilniaus ir Panevėžio gyventojai. Taip pat rastos 3 tonos spirito, svaigalų pakuotės, pakavimo ir pilstymo įranga.

Liepos 15 d. (penktadienį) apie 11 val. ryto, muitinės kriminalistai patikrino vieną iš Kauno rajono Babtų seniūnijos Sitkūnų kaimo sodybų. Greta esančiame garaže pareigūnai užklupo tris besidarbuojančius asmenis – Kauno ir Vilniaus gyventojus. Ten pat rasta svaigalų išpilstymo ir jų pakavimo įranga, aktyvintos anglies filtrai ir 2 tonos spirito. Visas garažas buvo užverstas dėžėmis su įvairių rūšių svaigiųjų gėrimų etiketėmis, kamšteliais.

Patikrinimo metu prie garažo mikroautobusu „Mercedes Benz Vito“ privažiavęs Panevėžio gyventojas taip pat pateko į MKT pareigūnų pasalą. Minėto vyriškio automobilyje muitinės kriminalistai rado plastikinę talpą su 1000 litrų spirito.

Iš viso buvo sulaikytos 3 tonos alkoholio, iš kurio galėjo būti pagaminta apie 7,5 t falsifikuotų svaigiųjų gėrimų. Litras šio šešėlinio fabriko „produkcijos“ juodojoje rinkoje kainavo apie 5 eurus, taigi, sulaikyto alkoholio vertė siekia maždaug 40 tūkst. eurų. Pareigūnų žiniomis ši šešėlinė įmonė veikė jau kurį laiką ir falsifikuotais alkoholiniais gėrimais aprūpindavo ne tik vietos, bet ir Vakarų Europos juodąją rinką.

Visi 4 vyriškiai buvo sulaikyti, trys iš jų vėliau paleisti, skyrus kardomąsias priemones – dokumentų paėmimą ir rašytinį pasižadėjimą neišvykti. Ketvirtasis asmuo, kaip paaiškėjo, paieškomas policijos, tad buvo perduotas Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnams.

Visi sulaikytieji gerai žinomi teisėsaugai, vienas jų – buvęs policijos pareigūnas.

MKT Kauno skyriuje pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl neteisėtos alkoholio gamybos, laikymo ir gabenimo, įtariamiesiems gresia laisvės atėmimas iki penkerių metų. Tyrimui vadovauja Kauno apygardos prokuratūros prokurorai.

Muitinės kriminalinės tarnybos nuotr.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: