Linas Agro nuotr.

„Linas Agro“ gavo 170 milijonų eurų sindikuotą paskolą

Žemės ūkio verslo, maisto gamybos ir tarptautinės  prekybos bendrovės „Linas Agro Group“ pavaldžioji įmonė AB „Linas Agro“ gavo sindikuotą 170 mln. eurų paskolą iš trijų bankų – Credit Suisse, „Swedbank“, kuris buvo sindikuotos paskolos agentas, bei SEB. Credit Suisse suteiks 60 mln. eurų, „Swedbank“ ir SEB – po 55 mln. Eur. Sindikuota paskola bus skirta apyvartinėms lėšoms – veiklai Lietuvoje finansuoti.

AB „Linas Agro“, didžiausia AB „Linas Agro Group“ pavaldžioji įmonė, yra tarptautinė žemės ūkio žaliavų prekybininkė ir didžiausia prekių tiekėja Baltijos šalių ūkininkams. Pernai liepą „Linas Agro Group“ įsigijus AB „Kauno grūdai“, buvo pradėtas prekių žemdirbiams ir grūdų prekybos verslų konsolidavimas įmonėje „Linas Agro“, atskiriant tuos verslus nuo „Kauno grūdų“. „Kauno grūdai“ fokusuosis į maisto produktų ir pašarų gamybą ir stiprins šias veiklas.

„Verslų ir veiklų perkėlimas į „Linas Agro“ praktiškai baigtas, nuo liepos 1 d. „Kauno grūdų“ prekių žemdirbiams ir grūdų prekybos verslai tapo „Linas Agro“ dalimi. Prekybos apimtis išaugs labai stipriai, todėl išauga ir AB „Linas Agro“ finansavimo poreikis. Džiugu, kad greta tradicinių mūsų veiklos finansuotojų pavyko pritraukti Credit Suisse, vieną didžiausių pasaulyje finansinių paslaugų teikėjų, nes tai atveria mums dar daugiau galimybių plėsti veiklą.  Tai, kad mumis pasitiki tradiciniai partneriai –„Swedbank“ ir  SEB bankai – rodo ne tik jų dalyvavimas teikiant sindikuotą paskolą, bet tas faktas, kad abu bankai  suteikė paskolų už bendrą 70 mln. Eur sumą „Linas Agro“ veiklai Latvijoje bei Estijoje finansuoti“, – sako „Linas Agro Group“ finansų direktorius Mažvydas Šileika.

Kelerius metus besitęsianti COVID-19 pandemija, o vėliau ir karas Ukrainoje atskleidė, kokia pažeidžiama yra Europos maisto grandinė ir kokią strateginę reikšmę kiekvienoje šalyje įgyja žemės ūkis ir maisto pramonė.

„Būdami sindikuotos paskolos agentu, džiaugiamės galimybe suteikti finansavimą „Linas Agro Group“, kuri šiuo metu konsoliduoja savo verslą ir kuria tvirtą pagrindą būsimam augimui Baltijos regione. Žemės ūkio sektoriaus svarba susiduriant su pasaulinio masto iššūkiais yra išaugusi, todėl tikimės, kad ši paskola leis bendrovei be jokių trikdžių įgyvendinti jos artimiausius planus“, – sako „Swedbank“ Stambių verslo klientų departamento vadovas Arnoldas Gaudiešius.

„Prasidėjus karui Ukrainoje, AB „Linas Agro“ teko ieškoti naujų tiekimo rinkų, kad galėtų užtikrinti vietos ūkininkų aprūpinimą auginimui reikalingomis priemonėmis iš kitų šalių nei Rusija ir Baltarusija, taip pat turėti išteklių užaugintų grūdų supirkimui. Nepaisant to, kad dėl to padidėjo sąnaudos ir atsirado didesnis apyvartinių lėšų poreikis, esame tikri, kad dabar bendrovė yra stipresnė nei bet kada anksčiau, kad galėtų susitvarkyti su rinkos keliamais iššūkiais. Vertiname „Linas Agro“ pasitikėjimą pasirinkus SEB banką ilgalaikiu finansiniu partneriu. Sindikuotos paskolos suteikimas įrodo, kad tiek vietos, tiek tarptautiniai bankai yra pasirengę finansuoti Lietuvos įmones remdamiesi ilgalaikiu sėkmingu abipusiu bendradarbiavimu“, – teigia SEB banko valdybos narys ir Verslo bankininkystės tarnybos vadovas Vilius Juzikis.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: