„Linas Agro Group“ užbaigė „KG Group“ įsigijimo sandorį

Liepos 15 d. AB „Linas Agro Group“ užbaigė vieną didžiausių verslo įsigijimo sandorių Lietuvos  istorijoje: įsigijo iš  akcininkų kontrolinius akcijų paketus AB „Kauno grūdai“,  AB „Kaišiadorių paukštynas“, AB „Vilniaus paukštynas“ ir su jomis susijusiose bendrovėse, kartu veikiančiose kaip „KG Group“. Sandorio suma negali būti atskleista šalių susitarimu.

Šiuo sandoriu AB „Linas Agro Group“ iš viso įsigijo kontrolinius akcijų paketus 34 įmonėse, veikiančiose paukštininkystės, grūdų, miltų, greitai paruošiamų produktų gamybos, pašarų ir premiksų gamybos, veterinarijos preparatų prekybos srityse. Įmonės yra registruotos ir veiklą vykdo Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje, Lenkijoje, Baltarusijoje, Rusijoje ir Nyderlanduose.

Sandoriui finansuoti AB „Linas Agro Group“ sindikuotą paskolą suteikė 3 bankai – „Luminor“, „Swedbank“ bei SEB bankas, trečdalį sandorio sumos įmonė finansavo savo lėšomis.

„Šiemet liepos mėnesį pažymime grupės veiklos trisdešimtmetį, ir labai simboliška, kad naują dešimtmetį pradedame dvigubai didesnėmis pajėgomis ir darbuotojų kolektyvu. Mūsų gretas papildo stiprios įmonės ir jose dirbančios profesionalios komandos. Siekiame kurti ir įgyvendinti pozityvius pokyčius žemės ūkyje ir  maisto pramonėje,  užtikrinti didesnį stabilumą Baltijos šalių ūkininkams ir kur kas efektyviau konkuruoti atviroje ES rinkoje. Dabar mūsų laukia pereinamasis laikotarpis. Tikime, kad jis bus sklandus, ir abi grupės, kurios lig šiol buvo konkurentės, dirbs kaip viena komanda“, – pažymi Darius Zubas, AB „Linas Agro Group“ valdybos pirmininkas.

Po šio įsigijimo sandorio AB „Linas Agro Group“ Baltijos šalių regione tampa vertikaliai integruota žemės ūkio ir maisto gamybos įmonių grupe, vykdančia veiklą visoje gamybos grandinėje ir gaminančia produktus nuo lauko iki stalo. Grupės prognozuojamos metinės pajamos gali siekti apie 1,3 mlrd. eurų, o EBITDA – apie 50–60 mln. eurų.  Darbuotojų skaičius išaugs nuo 2 100 iki 6 000. Po sandorio AB „Linas Agro Group“ valdys 76 įmones.

„Šis susijungimas – didelis ir svarbus žingsnis, suvienijantis dvi stiprias panašaus tipo ir mąstymo organizacijas. Per kelis veiklos dešimtmečius „KG Group“ sėkmingai vystėsi ir augo. Esu dėkingas kolektyvui už tai, ką per tą laiką mums kartu pavyko sukurti ir pasiekti. Tikiu, kad sujungus „Linas Agro Group“ ir „KG Group“ pajėgas mano pradėtas darbas bus sėkmingai tęsiamas, įmonės tik dar labiau stiprės ir net aktyvios konkurencijos sąlygomis kurs lietuviškų produktų sėkmės istorijas ne tik vietinėje, bet ir užsienio rinkose“, – sako „KG Group“ įkūrėjas Tautvydas Barštys.

Pasak D.Zubo, po sandorio bus tęsiama visų įsigytų įmonių veikla su jose iki šiol dirbančių darbuotojų komandomis.

„Pirmasis žingsnis, kurį sieksime įgyvendinti per kuo trumpesnį laikotarpį – išnaudoti sinergijos galimybes, konsoliduojant pirkimus ir auginant eksporto apimtis. Tokios sinergijos  sieksime paukštininkystės bei grūdų eksporto versluose“, – pažymi D.Zubas.

Įgyvendinant šį įsigijimo sandorį AB „Linas Agro Group“ teisės klausimais konsultavo ir atstovavo advokatų kontora „Motieka ir Audzevičius“, jie kartu su „Ellex Valiūnas ir partneriai“ teisininkais teikė ir konsultacijas koncentracijos teisės klausimais. Sandorio patarėjai ekonomikos ir koncentracijos klausimais buvo viena didžiausių Europoje ekonomikos konsultacijų kompanija „Copenhagen Economics“. „Swedbank“ investicinės bankininkystės komanda teikė konsultacijas finansiniais klausimais, o finansinius ir mokestinius įsigyjamų įmonių patikrinimus atliko „EY“ specialistai.

Apie AB „Linas Agro Group“

AB „Linas Agro Group“ kartu su valdomomis įmonėmis bendrai sudaro 1991 metais įkurtą įmonių grupę, veikiančią keturiose valstybėse – Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje ir Ukrainoje.

Grupės įmonės gamina, ruošia ir parduoda žemės ūkio žaliavas ir maisto produktus, tiekia prekes ir paslaugas žemdirbiams. Grupė yra vienas didžiausių lietuviškų ir latviškų grūdų eksportuotojų, turi nuosavą trylikos grūdų elevatorių tinklą. Taip pat yra vienas iš prekių žemdirbiams (sertifikuotų sėklų, trąšų, augalų priežiūros produktų bei žemės ūkio technikos) tiekimo lyderių Lietuvoje, turi sėklų paruošimo gamyklą.

Grupė Lietuvoje valdo septynias žemės ūkio bendroves ir yra stambi pieno gamintoja. Taip pat yra didžiausia paukštienos gamintoja Latvijoje, kur jai priklauso keturios paukštininkystės įmonės.

AB „Linas Agro Group”  2020–2021 finansinių metų devynių mėnesių konsoliduotos pajamos  siekė 712 mln. Eur, bendrasis pelnas – 29,2 mln. Eur. Konsoliduotas pelnas prieš palūkanas, mokesčius ir nusidėvėjimą (EBITDA) siekė 17,1 mln. Eur.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: