Linas Marijus Zaikauskas: nevertinu šios situacijos kaip konfliktinės

Panevėžio Juozo Miltinio dramos teatre įsiplieskusį konfliktą, kada teatrą paliko 11 jaunų aktorių, atvirame laiške komentuoja pats teatro vadovas Linas Marijus Zaikauskas:

Visų pirma, norėčiau pabrėžti, kad nevertinu šios situacijos kaip konfliktinės. Kiekviena Lietuvos įmonė, tarp jų ir kultūros įstaigos, kiekvieną dieną susiduria su iššūkiais, kurie reikalauja tam tikrų sprendimų ir pokyčių. Esu atsakingas už teatro veiklą, privalau užtikrinti nustatytų veiklos tikslų ir funkcijų tinkamą įgyvendinimą, racionalų valstybės teatro veiklai skiriamų lėšų panaudojimą.

Kaip teatro vadovas turiu teisę kalbėtis su darbuotojais, tiek su visais kartu, tiek su kiekvienu individualiai, išsakyti savo požiūrį, nuomonę ir pasiūlymus. Dialogas tarp darbdavio ir darbuotojo yra esminis civilizuotų darbo santykių pagrindas.

Pastarasis pusmetis parodė, kad jauniesiems aktoriams sunkiai sekasi suderinti mokslus, papildomą aktorinę veiklą ir darbą teatre. Suprantu jaunimo norą mokytis, filmuotis serialuose, filmuose ir pan., tačiau man svarbiausia yra Juozo Miltinio dramos teatro veikla. Vieną ar kitą kartą, be abejo, galima rasti kompromisą, bet kai darbas ir užimtumas kitur tampa norma, aš kaip teatro vadovas, sunkiai su tuo galiu sutikti.

Planuodamas kitą sezoną, buvau priverstas keliems iš jaunųjų aktorių pasiūlyti kitokią bendradarbiavimo formą – darbą pagal autorines sutartis, vaidinant tuose spektakliuose, kuriuose jie yra užimti, ir naujuose spektakliuose, jei režisieriai juos pasirinks. Tokia praktika, kai teatras kviečiasi aktorius vaidinti spektakliuose pagal autorines sutartis, plačiai taikoma visuose Lietuvos teatruose, todėl nesuprantu, kodėl šis mano pasiūlymas sukėlė tokią visų jaunųjų aktorių reakciją. Juolab, kad toks pasiūlymas buvo pateiktas ne visiems, o tik keliems iš jų. Todėl buvau nustebintas, kai visi jaunieji aktoriai išreiškė norą išeiti iš darbo. Kaip darbdavys neturiu jokių svertų sulaikyti darbuotojų, kurie nenori likti dirbti. Negaliu sudaryti jiems tokių sąlygų, kokių jie norėtų ar įsivaizdavo, kad turėtų būti. Negaliu derinti viso teatro kolektyvo darbo prie 11 darbuotojų norų, todėl jų prašymus patenkinau.

Nemanau, kad tai turės kokios nors įtakos teatro darbui. Neseniai priimti du jauni aktoriai – E. Špokaitė ir A. Dubaka, o nuo naujo sezono pražios priimsime dar keletą Lietuvos muzikos ir teatro akademijos absolventų, kuriuos jau galėsime įdarbinti pilnu etatu ir kurių darbui jau nebetrukdys mokslai.

Šiuo metu teatro kolektyvui pačios įtempčiausios kūrybinės dienos – rengiamės Juozo Miltinio teatro ir Panevėžio miesto savivaldybės inicijuoto kultūros projekto ,,Panevėžys ir taškas!“ išskirtiniams šio mėnesio renginiams – spektaklio ,,Vyšnia šokolade“ premjerai, kuri įvyks gegužės 27 ir 28 dienomis, žymios ispanų teologės, profesorės Dolores Aleixandre diskusijai ,,Vakaro vartai. Senatvė pagal Bibliją“, kuri vyks gegužės 26 d. ir dienai, kuri atgaivins 100 metų senumo Panevėžio tradiciją, kai žymūs miesto žmonės renka aukas ir skiria jas labdarai. Šią dieną surinktas aukas skirsime Panevėžio palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninei.

Kviečiame visus prisijungti prie mūsų renginių.

Linas Zaikauskas
Juozo Miltinio dramos teatro vadovas


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: