Foto Liudos Balabonienės

Literatai susitikime prisiminė Vincą Mykolaitį-Putiną

Sausio 23 d. Panevėžyje vyko Panevėžio TAU literatų grupės susitikimas. Buvo kalbama apie poetą, prozininką, dramaturgą, istoriką ir teoretiką Vincą Mykolaitį-Putiną, jo 130-jo gimtadienio proga.

Poetas gimė 1893 m. sausio 6 d. Pilotiškių k., Gudeliškių vlsč., Prienų r., gausioje ūkininkų šeimoje. Iš mokyklinių metų daugiau žinojau apie jo parašytą psichologinį romaną „Altorių šešėly“, kurį dabar skaitydama jį giliau suvokiu. Su Vinco Mykolaičio-Putino puikia poezija susipažinau vėliau. Ją su malonumu dažnai skaitau. Kalbėjo literatų grupės vadovė Liuda Balabonienė.

Poeto eiles vaizdingai deklamavo Juozas Kielius. Apie V.Mykolaitį-Putiną kalbėjo Ona Striškienė, pabrėždama tai, jog 1915 m. įšventinus kunigu, toliau tęsė studijas, mokėsi ir mokė, tapo profesoriumi (33 m. amžiaus) ir 1935 m. oficialiai atsisakė kunigystės ir vedė Emiliją Kvedaraitę. Mirė 1967 m., palaidotas Vilniaus Rasų kapinėse.

Antra susitikimo dalis buvo skirta literatų kūrybai žiemos tema. Skambėjo eilės tarmiškai – aukštaitiškai, žemaitiškai. Buvo aptarti sekančių mėnesių susitikimų klausimai.

 

Ona Striškienė, Panevėžio TAU literatų grupės narė


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: