Literatūrinė – muzikinė popietė „Virš Tėvynės Laisvės vėjas“

Kovo 12 dienos popietę Lietuvos aklųjų bibliotekos Panevėžio padalinyje vyko literatūrinė – muzikinė popietė „Virš Tėvynės Laisvės vėjas“. Dalyvavo Lietuos kaimo rašytojų sąjungos, Panevėžio rajono literatų klubo „Polėkis“ narė Ona Striškienė ir visuomenės veikėjas, muzikantas Vitalijus Satkevičius. Buvo parengta Šv. Velykoms skirtų rankdarbių paroda.

Vyr. bibliotekininkė Nijolė Bielinskienė visus pasveikino su tebesančia šventine nuotaika, pakvietė dar pabūti gražiame dvasios pakylėjime, pristatė į biblioteką atvykusius svečius.

Žodis buvo suteiktas poetei, rašytojai Onai Striškienei. Ji kalbėjo apie visą mėnesį, kuris yra skiriamas gimtajai kalbai, jos saugojimui ir puoselėjimui. Viešnia pirmiausia paskaitė savo motinos Konstancijos Jankevičienės sukurtas eiles, skirtas Lietuvos gamtai, jos grožiui, istorijai, seniesiems amatams. Kūryba buvo skaitoma aukštaičių tarme, vėliau bendrine kalba novelė „Aš iš čia neišeisiu“ Vėliau buvo skaityta poezija iš knygų „Pušų paunksnėj“ ir „Sodžiuje“.

Poetinį žodį labai pagyvindavo Vitalijaus Satkevičiaus dainuojamos dainos, jam grojant armonika. Gražiai derėjo dviejų kūrėjų poetinis žodis ir dainos.

Svečiams maloniai buvo padėkota, įteikiant gėlių. Autorė Ona Striškienė bibliotekai dovanojo devintąją savo knygą „Sodžiuje“.

Visuomenės veikėjas, muzikantas Vitalijus Satkevičius

Ona Striškienė, Lietuos kaimo rašytojų sąjungos, Panevėžio rajono literatų klubo „Polėkis“ narė


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: