Literatūros forumas ,,Šiaurės vasara“ vyks Biržuose

Rugpjūčio 21-23 dienomis Biržų krašto muziejuje ,,Sėla” dvyliktą kartą vyks tarptautinis literatūros forumas Šiaurės vasara. Šių metų forumo tema ,,Knyga kaip projektas”.

Jau praėjusių metų forume ,,Kūrinys ir jo kalba“ kilo diskusija apie literatūros kokybę, apie rinkos įsiskverbimą ir į literatūros sritį. ,,Net ir kritikų knyga imta vertinti kaip eilinė prekė, nebėra aiškios takoskyros tarp to, kas yra gera literatūra, o kas ne. Dažno rašytojo ,,kūrybiškumą” ėmė lemti finansiniai motyvai, įsipareigojimai bei galimybės. Daugelis klasikos ar sudėtingesnių talentingų žmonių parašytų kūrinių nespecialistams nebus reikalingi, nes visuomenėje nebus jų adresato, kitaip sakant – socialinio kūno, mąstančio ne klišėmis ir stereotipais, galinčio tokius kūrinius atpažinti ir svarbiausia – turinčius tokį poreikį.” – sako viena iš forumo Šiaurės vasara iniciatorių rašytoja Giedra Radvilavičiūtė. Kviečiame literatūros kritikus, rašytojus, vertėjus diskutuoti ir išsakyti savo požiūrį šia tema.

Šiaurės vasara – renginys ne vien specialistams ir profesionalams. Jame laukiame kiekvieno, kuris savaitgalį nori praleisti ir turiningai, ir įdomiai. Kaip ir kasmet, forumo dienos programoje – šeštadienį ir sekmadienį – seminarai. Poetas, vertėjas Marius Burokas pristatys ,,Trumpą ir pigų vadovą šiuolaikiniam romanui pažinti”. Vertėjas, literatūros kritikas Laimantas Jonušys skaitys pranešimą ,,Praėjusio laiko beieškant. Prisiminimai apie projektinę literatūrą”. Andriaus Tapino literatūrinį fenomeną atskleis literatūrologė, literatūros kritikė Jūratė Čerškutė. Apie komiksų knygos išleidimą kalbės knygos ,,10 Litų“ autorės Miglė Anušauskaitė ir Gerda Jord. Per dvi forumo dienas bus perskaityta trylika pranešimų.

Forume apjungiama literatūra, muzika ir kiti menai. Penktadienio vakare naujus savo kūrinius skaitys poetai Marius Burokas, Eugenijus Ališanka, Laima Kreivytė; ištraukas iš publikuotų ir nepublikuotų kūrinių skaitys Audronė Urbonaitė ir Andrius Jakučiūnas. Šeštadienio vakare visus forumo svečius kviesime į susitikimą su forumo svečiais – Jurijumi Andruchovyčiumi, garsiausiu šiuolaikiniu viduriniosios kartos Ukrainos rašytoju, poetu, eseistu ir išskirtine Estijos rašytoja Eeva Park, kurios kūryba iki šiol į lietuvių kalbą dar nebuvo versta, tad forumo dalyviai turės galimybę susipažinti su jos tekstais, kurie specialiai forumui buvo išversti į lietuvių kalbą.

Džiaugiamės stipria muzikine šių metų forumo dalimi. Abu vakarus kviesime klausytojus mėgautis džiazo meistrų muzika. Penktadienį forumo dalyviams gros pianistas Vytis Smolskas, o šeštadienį – festivalio Kaunas Jazz žvaigždės – Kęstučio Vaiginio duo – Kęstutis Vaiginis ir iš JAV atvykstantis gitaros virtuozas Hernanas Romero.

Penktadienio naktinėjimuose pristatysime menininkės Martos Vosyliūtės filmą ,,Humanitarės mirtis”, o šeštadienį kviesime į jau tradicinę poeto Kęstučio Navako diskoteką, kuri prasidėjo nuo vinilų Jurbarke ir tapo laukiama kiekvieno forumo dalimi.

Įtraukiantis dalyvauti procesas (įskaitant Šiaurės vasaros forumą) nebūtinai ugdo skaitytojų skonį, tačiau skaitytojus, rašytojus, kritikus, leidėjus, kitus art(i)proceso dalyvius verčia veikti, rinktis, ginčytis, nugalėti, maloniai praleisti laiką ir pirkti prekę, pragmatiškame pasaulyje neturinčią jokios praktinės reikšmės.

Forumas vyks Biržų krašto muziejuje „Sėla”, visi forumo renginiai nemokami, į pirmąjį susitikimą kviečiame penktadienį, rugpjūčio 21 dieną, 19 val.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite:

Leave a Reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *