Literatūros vertėjų parodos atidarymas

Gruodžio 1 d. (antradienį) 16 val. G. Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos II a. ekspozicijų erdvėse (Respublikos g. 14, Panevėžys) vyks literatūros vertėjų portretų parodos „Šaligreta“ atidarymas, portretų autorius – poetas ir vertėjas Vladas Braziūnas. Paroda skirta Lietuvos literatūros vertėjų sąjungos (LLVS) dešimtmečiui, visus 2015 m. ji keliauja po Lietuvos regionų bibliotekas.

Pristatymo renginyje konferencijų salėje savo vertimų skaitys LLVS narės Austėja Merkevičiūtė ir Kazimiera Kazijevaitė-Astratovienė.

LLVS – meno kūrėjų organizacija, įkurta 2004 m. Nuo pat įkūrimo LLVS siekia vienyti grožinės ir humanitarinės literatūros vertėjus, skatinti profesionalaus vertimo meną, puoselėti meninio vertimo teoriją ir kritiką, ginti savo narių kūrybines, socialines, autorių teises, atkreipti visuomenės dėmesį į kūrybinį, kultūras siejantį literatūros vertėjų darbą, ugdyti leidėjų ir skaitytojų sampratą apie vertimo kokybę.

Literatūros vertėjo darbo pobūdis lemia, kad vertėjas lieka nematomas, pasislėpęs autoriaus šešėlyje, kalbąs jo balsu. Tiesa, geras vertimas toks ir turėtų būti. Tačiau vienas iš LLVS tikslų – kelti literatūros vertėjų profesijos prestižą ir siekti, kad vertėjai būtų geriau matomi visuomenei.

Renginį organizuoja Lietuvos literatūros vertėjų sąjunga ir Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešoji biblioteka.

Rėmėjas Lietuvos kultūros taryba.

Paroda veiks iki 2016 m. sausio 6 d.

Kviečiame!

 

Vilija Stokienė


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Sponsored video


Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: