LRS ir Pasaulio lietuvių bendruomenės komisijos posėdyje pristatytas „Globalus Panevėžys“

Lietuvos Respublikos Seimo ir Pasaulio lietuvių bendruomenės posėdžio metu buvo pristatytas Panevėžio miesto savivaldybės įgyvendinamas projektas „Globalus Panevėžys“.

Posėdyje dalyvavę Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė, Pasaulio lietuvių bendruomenės pirmininkė Dalia Henke, Amerikos prekybos rūmų Lietuvoje valdybos pirmininkas, įmonės „Shift4 Payments“ Lietuvos padalinio vadovas Tadas Vizgirda, įmonės „DevBridge“ generalinis direktorius Martynas Stašaitis, komisijos narys Artūras Žilys, Pasaulio lietuvių bendruomenės Ekonominio bendradarbiavimo komisijos pirmininkas Kęstutis Eidukonis bei kt. aptarė sugrįžimo į Lietuvą, „ekonominės diplomatijos“ klausimus, diasporos įsitraukimą į verslo gerinimą Lietuvoje, palankių sąlygų diasporai sukūrimą, geresnį koordinavimą tarp institucijų bei iniciatyvų.

Posėdžio dalyviams buvo pristatytas ir Panevėžio miesto savivaldybės įgyvendinamas projektas „Globalus Panevėžys“, skirtas suburti po įvairias pasaulio šalis išsibarsčiusių panevėžiečių bendruomenę, palaikyti su ja ryšį. Kalbėta apie Panevėžyje vykdomas iniciatyvas, dialogą su išvykusiaisiais, projekto „Globalus Panevėžys“ ambasadorių paiešką, įgyvendinamas veiklas ir kt.

Užsienio reikalų ministerija yra „Globalios Lietuvos“ – užsienio lietuvių įsitraukimo į valstybės gyvenimą – kūrimo programos koordinatorė. Panevėžio miesto savivaldybė per „Globalių regionų“ iniciatyvą prisideda prie „Globalios Lietuvos“ programos įgyvendinimo.

Savo gerąja patirtimi, kaip sekasi dirbti su diaspora, posėdžio metu taip pat pasidalijo Tauragės ir Alytaus savivaldybių atstovai.

 

 

Komunikacijos skyrius


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: