R. Baltaduonis J. Stecevičiaus LRT nuotr.

LRT kviečia moksleivius laisvalaikiu mokytis programuoti

Edukacinė programavimo platforma – naujas LRT.lt ir „Visma Lietuvos“ projektas, skirtas visiems Lietuvos moksleiviams. Nemokamoje platformoje „Angis“ visa mokymosi medžiaga lietuvių kalba nuo šiol pasiekiama iš kiekvieno kompiuterio naršyklės – nereikia nieko atsisiųsti ar įsidiegti. Kūrėjai norėjo parodyti, kad programavimas gali būti smagi laisvalaikio veikla.

„Jau daugelį metų universitetuose dėstome studentams, mokyklose mokome vaikus, bet matome, kad visų vaikų niekaip nepasieksime, todėl maždaug  prieš 3 metus pradėjome dirbti su „Angies“ projektu.  Siekiame, kad vaikų išsilavinimo galimybių neberibotų jų socialinė aplinka, finansinės galimybės ar gyvenamoji vieta.

Savo įmonės viduje turime daug pavyzdžių, jog gebėjimas perprasti ir įvaldyti programavimo kalbą visiškai nepriklauso nuo socialinių ar demografinių veiksmų, o dar mokykloje padarytas teisingas pasirinkimas gali tapti tvirtu pamatu ateityje. Kuo greičiau visuomenėje tai bus įsisavinta, tuo sparčiau šioje srityje judėsime pirmyn. Programavimas atveria neįtikėtinas karjeros galimybes, ir norime, kad šias galimybes turėtų kuo daugiau vaikų visoje Lietuvoje”, – teigia „Visma Lietuvos“ generalinis direktorius Mantas Urbonas.

Naujoje platformoje dėstoma „Python“ programavimo kalba, kuri yra viena populiariausių pasaulyje. Pirmąjį mokymosi sezoną sudaro 14 lygių: kiekviename jų vaizdo įrašas ir užduotis – pateikiami sudėtingėjimo tvarka. Naujas lygis atrakinamas kiekvieną sekmadienį 12 val. Tik peržiūrėjęs vaizdo įrašą ir teisingai išsprendęs žemesnio lygio užduotį moksleivis galės prisijungti prie naujo lygio, o tai labai svarbu tam, kad informacija būtų įsisavinama nuosekliai.

„LRT.lt yra naujienų portalas, kuris neapsiriboja vien tik naujienomis – kviečiame visus, norinčius prasmingai praleisti laiką. Šis projektas –  tai ir pramoga, ir edukacija, kuri turėtų dominti jaunąją auditoriją ir ne tik. Artimiausia ateitis, o gal labiau jau ir dabartis rodo, kad be IT žinių ir bendrojo raštingumo jau nė iš vietos. Tai tas pats kaip mokėti skaičiuoti ar rašyti“, – teigia LRT Interneto departamento vadovas Ričardas Baltaduonis.

Dar viena labai svarbi platformos dalis –  galimybė kurti savo programėles, žaidimus ir jais dalintis su draugais. Tai suteikia galimybę realizuoti įgautas žinias. Tikimasi, kad naujasis projektas galėtų padidinti programavimo entuziastų skaičių, sustiprinti moksleivių programavimo įgūdžius, o gal padės atrasti naujų talentų.

Mokymosi platformoje „Angis“ moksleiviai spręsdami užduotis gauna taškus, kurie sezono pabaigoje konvertuosis į prizus. Kiekvieną savaitę skiriami papildomi prizai užduotį įveikusiems dalyviams. Laimėtojai išrenkami atsitiktine tvarka.

Visos šio sezono užduotys bus atrakinamos sekmadieniais iki gegužės 30 d. ir vėliau pasiekiamos neribotą laiką.

Platforma „Angis“ pasiekiama adresu –  angis.lrt.lt.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: