Laisvalaikis - Žiniasklaida - 2020-04-20

„LRT pamokėlėse“ – pirmoji šalies ponia Diana Nausėdienė, pakviesianti į virtualią ekskursiją po Valstybės pažinimo centrą

Šį pirmadienį, balandžio 20 d., 12 val. LRT TELEVIZIJOS laidoje „LRT pamokėlės“ dalyvaus pirmoji šalies ponia Diana Nausėdienė, pakviesianti mažuosius žiūrovus virtualiai apsilankyti Valstybės pažinimo centre.

„Kviečiu visus atverti Valstybės pažinimo langus. Būkite smalsūs ir atviri naujiems įspūdžiams. Aukite kartu su Lietuva ir skleiskitės gražiausiomis, įvairiausiomis spalvomis kiekviename jos kampelyje“, – sako pirmoji ponia D. Nausėdienė ir kviečia vaikus pasibaigus karantinui apsilankyti Valstybės pažinimo centre.

Nuo 2016 m. Prezidentūroje veikiantis centras yra viena moderniausių Lietuvos edukacinių erdvių, kurioje veikia interaktyvios ekspozicijos, supažindinančios tiek mažus, tiek didelius lankytojus su valstybės sandara, svarbiausių valdžios institucijų veikla, piliečių teisėmis, taip pat svarbiausiais Lietuvos valstybės kūrimo įvykiais ir simboliais. Apsilankymas centre nemokamas, tačiau kol karantino metu jis laikinai neveikia, po centro įdomiausias erdves bus galima apsilankyti „LRT pamokėlės“ laidos metu. 

Mažieji žiūrovai pamatys Valstybės pažinimo centre sukauptas pačias įdomiausias iš kitų valstybės vadovų gautas dovanas. Dovanomis valstybių vadovai keičiasi oficialių vizitų metu. Tai yra senas, viduramžius siekiantis paprotys, kuriuo siekiama parodyti vienos šalies žmonių pagarbą kitos. Įprastai valstybinės dovanos simbolizuoja dovanojančio asmens šalį – Lietuvos vadovai nuo seno dažnai dovanoja išskirtinius gintaro dirbinius. Šios dovanos asmenine nuosavybe netampa. Dalis dovanų, kurias yra gavę Lietuvos vadovai, saugomos Lietuvos nacionalinio muziejaus fonduose.

Laidos metu vaikai taip pat išgirs apie Lietuvos herbus – apie tai pasakos Valstybės pažinimo centro edukacinių užsiėmimų vedėja Justina Vyšniauskaitė, kuri pakvies ir pačius laidos žiūrovus susikurti savo herbą. Antroje laidos pamokėlėje mokytoja Dovilė Pelegrimė papasakos apie vėliavas – kokių jų būna, ką reiškia Lietuvos valstybės vėliavos spalvos ir kaip pačiam namuose susidėlioti trispalvę.

LRT TELEVIZIJOS karantino metu rodoma speciali laida „LRT pamokėlės“ yra skirta ikimokyklinio, priešmokyklinio amžiaus vaikams ir 1-4 klasių moksleiviams. Projekto organizatoriai – visuomeninis transliuotojas LRT, Švietimo, mokslo ir sporto ministerija ir Kultūros ministerija. Iniciatyvos globėja – Diana Nausėdienė.

„LRT pamokėlės“ transliuojamos kiekvieną darbo dieną nuo 12 val. per LRT TELEVIZIJĄ. Laidos metu trumpas pamokėlės veda mokytojai, ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo pedagogai ir kitų sričių specialistai. Pirmųjų laidų „LRT pamokėlės“ įrašus galima pasižiūrėti LRT mediatekoje.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: