D. Umbraso LRT nuotr.

LRT skelbia viešą televizijos serialo scenarijaus konkursą

Visame pasaulyje televizijų serialai muša populiarumo rekordus – Lietuva šiuo metu atsilieka: nors mūsų šalyje filmuojami užsienio kompanijų serialai sulaukia stulbinamo pripažinimo, savo autoriniais darbais plačiau pasigirti dar negalime. LRT, norėdamas žiūrovams pasiūlyti kokybiškų, Lietuvoje sukurtų produktų, pirmą kartą netrukus skelbs TV serialo scenarijaus konkursą.

„Vienas iš svarbiausių sėkmingo serialo elementų – ištobulintas scenarijus, o Lietuvoje dažniausiai scenarijaus rašymui skiriama labai mažai laiko arba rašoma ir filmuojama vienu metu.  Šį kartą remdamiesi pasauline praktika nusprendėme eiti kitu keliu – pirmiausia turėti parašytą pilną scenarijų ir tik tada pradėti filmavimo darbus“, –  apie konkurso idėją pasakoja LRT Televizijos programų departamento vadovas  Andrius Korenka.

LRT viešam scenarijaus idėjos konkursui paraiškas galės teikti tiek privatūs asmenys, tiek įmonės, tačiau siekiant sulaukti tikrai kokybiško turinio, paraiškos teikėjai turėtų turėti patirties – svarbu, kad per pastaruosius metus būtų įgyvendinę bent vieną kino, TV serialo ar teatro scenarijaus sukūrimo sutartį. Iš visų pateiktų paraiškų planuojama atrinkti 1-2 scenarijų idėjas, kurios vertinimo komisijai atrodys vertos tolimesnio vystymo ir ekranizacijos. Galiausiai tai bus dešimties, trunkančių po valandą, epizodų serialas.

Norima sulaukti drąsių, dėmesį patraukiančių idėjų, bet tuo pačiu tikimasi, kad autoriai, teikdami paraiškas, įsivertins, ar jų sumanymą realu įgyvendinti dabartinėmis Lietuvos rinkos sąlygomis.

Nors tokio tipo televizijos serialo konkursas rengiamas pirmą kartą, planuojama šią praktiką taikyti ir ateityje, tokiu būdu sudarant sąlygas scenaristams, kuriantiems televizijai, augti ir realizuoti idėjas.

„Serialo scenarijaus rašymo procesas – komandinis darbas, todėl skatinsime autorių bendradarbiavimą, organizuosime šios srities profesionalų konsultacijas. Tikimės, kad tai taps tradicija ir svaria paskata augti kūrėjų profesionalumui“, – teigia A. Korenka.

Kadangi konkursas organizuojamas pirmą kartą, LRT gruodžio 17 d., ketvirtadienį, 11.00 val. organizuoja virtualų susitikimą su kūrėjais, kad galėtų atsakyti į visus kylančius klausimus. Norinčius dalyvauti maloniai kviečiame registruotis nuorodoje čia.

Andrius Korenka E.Blaževič LRT nuotr.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: