LRT TELEVIZIJOS laidoje „(Pra)Rasta karta“ – kelionė laiku į sovietmečio Lietuvą: mitai, anekdotai ir reiškiniai

Nuo sausio 7 d. LRT TELEVIZIJA pradeda rodyti dokumentinių laidų ciklą „(Pra)Rasta karta“, kuris į dabartiniam jaunam žmogui sunkiai suprantamą Lietuvos gyvenimo Sovietinėje Sąjungoje laikotarpį pažvelgs pačiais įvairiausiais ir netikėčiausiais rakursais.  

Laidos kūrėjai lyg dėlionę iš skirtingų gabalėlių atkurs sovietinės Lietuvos vaizdą – šmaikščiai, ironiškai, kartais su sentimentalia gaidele primins, kaip ir kuo gyvenome, kaip išmokome prisitaikyti, maustyti valdžią, kokiais būdais buvome priversti išgyventi ir prasigyventi.

Laidoje žinomi šalies žmonės, augę ir puikiai save atradę sovietmečiu, atvirai dalysis kartais graudžiais, o kartais juokingais prisiminimais ir gyvenimiškomis pamokomis. Jų prisiminimai laidoje pagardinami be galo vertinga archyvine medžiaga, nukeliančia į tų laikų aktualijas, supažindinančia su sovietinio žmogaus džiaugsmais ir šiandien sunkiai suvokiamomis godomis.

Be abejo, neapsieisime ir be kuriozinių situacijų, kurių sovietiniais laikais buvo labai daug. Laidoje žiūrovams šypsnį sukels istorijos apie žmogumi aprengtą kiaulę automobilyje „Volga“ ar šiauliečių chuliganų valerijono lašų ataką ant sovietų lyderio Lenino paminklo.  

Laidoje nestigs ir gilesnių įžvalgų bei pastebėjimų. Jais dalijasi istorikai, žurnalistai ir rašytojai, tyrinėjantys, rodos, pilką, bet iš tiesų be galo spalvingą sovietmečio laikotarpį. Bus paliečiami visi gyvenimo aspektai – nuo vaikystės, augintinių, mokslo, mados iki komunistinio režimo paslapčių, dvejopų standartų, „blatų“ rinkos ir bausmių. 

Laidos „(Pra)Rasta karta“ kūrėjai žada, kad laida bus įdomi ne tik sovietmečiu gyvenusiems ir galbūt jau pamiršusiems to laikotarpiu kuriozus bei skaudulius, bet ir jaunajai kartai, kuri gimė jau laisvoje Lietuvoje.

„Laidoje rodysime visus sovietmečio rakursus – nuo skurdžių pramogų iki sovietinės ekonomikos absurdų. Kalbėsime, kokius instrumentus pasitelkę komunizmo ideologai bandė iš lietuvių atimti tikėjimą, atskirti vaikus, atimti turtą, kaip plovė mums smegenis ir baimėje vertė eiti į „laimingą rytojų“, – pasakoja laidos vedėja, žurnalistė Rūta Sinkevičienė.

Kodėl sovietmečiu reikėjo taupyti ne tik šilumą, bet ir šaltį? Pagal kokio produkto gamybą Lietuva pirmavo visame pasaulyje? Kur apsilankyti kvietė pirmasis robotas? Ir kokį egzotinį gyvūną policija rado vieno sustabdyto jaunuolio automobilyje „Žiguli“?

Dokumentinių laidų ciklas „(Pra)Rasta karta“ per LRT TELEVIZIJĄ jau nuo sausio 7 dienos, ketvirtadieniais, 19.30 val.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: