Laisvalaikis - Žiniasklaida - 2015-06-05

LRT žiūrovams – unikalus Prano Lubino išsaugotas filmas apie 1938-ųjų pasaulio lietuvių olimpiadą

Kartais televizijos perlai aptinkami …inventoriaus sandėliuose. Tuo įsitikino LRT operatorius Stasys Petkus, prieš keletą metų Olimpinio komiteto užkaboriuose aptikęs dėžę su užrašu „Lietuva – Europos nugalėtoja. 1938 m.”

Dėžes su aukso vertės filmuota medžiaga iš Lietuvos į Vakarus išsivežė lietuvių krepšinio krikštatėviu vadinamas Pranas Lubinas. Jau atgavus Nepriklausomybę, filmuota medžiaga su kadrais apie 1938-aisiais Kaune vykusią pirmąją Pasaulio lietuvių tautinę olimpiadą ir 1939-aisiais – trečiąjį Europos krepšinio čempionatą pateko į rankas pas P. Lubiną viešėjusiam tuomečiam LTOK pirmininkui Artūrui Poviliūnui.

„Einu sau, žiūriu – guli sau „babina“ su užrašu „Lietuva Europos nugalėtoja, 1938 m.”, na, juk turi būti kažkas įdomaus, – prisimena operatorius, dokumentinių filmų autorius Stasys Petkus. – Amerikos lietuviai gal kokiais 1969 m. susuko iš tų kadrų filmą dviejų dalių, taigi beliko jį atgaivinti ir išsaugoti dabartinei ir ateities kartoms”.

Stasio dėka istoriniai kadrai iš Lietuvos sporto istorijos suskaitmeninti LRT archyve, ir jau šį sekmadienį, birželio 7 d., Kaune minint Olimpinę dieną, filmas „Lietuva – Europos nugalėtoja“ laukia LRT televizijos žiūrovų dėmesio (11.25 val.).

 


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: