Lūšį nušovęs medžiotojos išgirdo Lietuvos Aukščiausiojo Teismo verdiktą

Byloje dėl Lietuvos miškuose nelegaliai nušautos lūšies padėtas taškas. Lietuvos Aukščiausiasis Teismas atmetė nuteistojo kasacinį skundą ir paliko galioti pirmosios ir antrosios instancijos teismų priimtus sprendimus, kuriais L.K. pripažintas kaltu dėl neteisėto medžiojimo, nušovus ypatingai saugomą laukinį gyvūną.

Praėjusių metų lapkričio 8 d. Marijampolės apylinkės teismo Šakių rūmai priėmė nuosprendį, kuriuo L.K. pripažintas kaltu dėl neteisėto medžiojimo ir jam skirta 120 MGL (4 519,20 Eur) dydžio bauda. Nuteistajam taip pat uždrausta dvejus metus medžioti, konfiskuotas šautuvas. Dėl padarytos žalos atlyginimo Aplinkos apsaugos departamentui teismas priteisė iš L.K. 4 795,70 Eur. Šį sprendimą nuteistasis apeliacine tvarka apskundė Kauno apygardos teismui, tačiau šių metų balandžio mėnesio nutartimi L.K. apeliacinis skundas buvo atmestas ir paliktas galioti pirmosios instancijos teismo sprendimas.

Bylos duomenimis, ilgametis medžiotojas L.K. 2017-ųjų lapkričio pradžioje medžioklės metu nušovė lūšį, kuri yra saugomas laukinis gyvūnas Lietuvoje. Nuteistasis neigė tyčia nušovęs lūšį, tačiau apie šį įvykį jis nepranešė jokioms institucijoms. Lūšies kailis kratos metu buvo rastas pas kitą medžiotoją.

„Tyrimas buvo išskirtinis, nes šiuo klausimu kasacinio teismo praktikos iki šiol nebuvo. Lietuvos Aukščiausiasis Teismas šių metų gruodžio 16 dienos nutartyje nurodė, kad klausimą dėl žalos dydžio kiekvienu konkrečiu atveju įvertinus bylos faktines aplinkybes sprendžia teismas, atsižvelgdamas į žalos pobūdį, pažeistas vertybes, žalos pašalinimo ar atkūrimo galimybes ir pan. Visų instancijų teismai pripažino, kad net ir vienos lūšies nušovimu (sunaikinimu) padaroma didelė žala šių saugomų laukinių gyvūnų rūšies apsaugos būklei. Nors nuteistasis aiškino, kad dėl neatsargumo nušovė lūšį, tačiau teismai įvertinę visas bylos aplinkybes pripažino, kad gyvūnas buvo nušautas tyčia“, – sakė ikiteisminiam tyrimui vadovavęs, jį kontroliavęs ir valstybinį kaltinimą teisme palaikęs prokuroras Vytautas Nacikūnas.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: