Lietuvos naujienos - Politika - 2019-09-17

LVŽS frakcijos seniūnas R. Karbauskis registravo pasaulio lietuviams aktualias teisės aktų pataisas

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcijos seniūnas Seimo narys Ramūnas Karbauskis šiandien registravo Seimo rinkimų įstatymo ir Seimo statuto pataisas, kuriomis siekiama pagerinti užsienyje gyvenančių Lietuvos piliečių balsavimo Seimo rinkimuose sąlygas bei nustatyti veiklos garantijas Seimo nariui, kuris bus išrinktas Pasaulio lietuvių vienmandatėje apygardoje.

Pataisų iniciatoriaus LVŽS frakcijos seniūnas R. Karbauskis teigia: „Praėjusių rinkimų patirtis parodė, jog auga užsienyje gyvenančių mūsų piliečių pilietinis sąmoningumas, vis daugiau užsienyje gyvenančių Lietuvos piliečių išreiškia norą savo valią išreikšti rinkimų metu. Todėl turime skatinti Pasaulio lietuvių bendruomenės dalyvavimą rinkimuose ir sukurti tam tinkamas sąlygas. Prezidento rinkimuose ar referendumo metu buvo kuriamos papildomos balsavimo vietos užsienyje, ši praktika dabar perkeliama ir į Seimo rinkimų įstatymą. Šie pakeitimai leis pagerinti ir balsavimo iš anksto sąlygas Lietuvoje. Prezidento ir Europos Parlamento rinkimai parodė, kad Lietuvos rinkėjai mielai naudojasi galimybe balsuoti iš anksto ir tai didina balsavusiųjų skaičių. Tad ši praktika bus pakartota ir rinkimų į Seimą metu: vietoje dviejų balsavimo iš anksto dienų, kurias numato šiuo metu galiojantis Seimo rinkimų įstatymas, siūloma numatyti penkias balsavimo dienas, todėl būtų galima balsuoti iš anksto – nuo paskutinio pirmadienio iki paskutinio penktadienio prieš rinkimus“.

Seimo narys R. Karbauskis džiaugiasi, kad Seimas 2019 m. rugpjūčio 20 d. pritarė jo siūlymui kurti Pasaulio lietuvių vienmandatę rinkimų apygardą, tačiau vien tik vienmandatės įsteigimo fakto nepakanka. R. Karbauskis pabrėžia: „Siekiant užtikrinti, kad Pasaulio lietuvių vienmandatėje rinkimų apygardoje išrinktas Seimo narys turėtų tinkamas darbo sąlygas ir galėtų deramai atstovauti savo vienmandatės rinkėjus, rengti su jais susitikimus, būtina sukurti tam tinkamas sąlygas. Siūlomos Seimo statuto pataisos numato, kad Lietuvos Respublikos diplomatinės atstovybės privalės Pasaulio lietuvių vienmandatėje rinkimų apygardoje išrinktam Seimo nariui suteikti tinkamai įrengtas patalpas rinkėjams priimti, siekiant išgirsti jų lūkesčius ir problemas tam, kad būtų galima jas spręsti. Taigi, priėmus šias teikiamas Statuto pataisas, užtikrintumėm, kad visų vienmandatininkų darbo sąlygos, būtų suvienodintos,“ – teigia Seimo narys.

Planuojama, kad siūlomi pakeitimai įsigaliotų jau 2020 m. rudenį, kai vyks nauji Seimo rinkimai.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga siekia, kad kuo daugiau Lietuvos piliečių, net ir dėl įvairių aplinkybių jiems išvykus iš Lietuvos, išsaugotų ryšį su Tėvyne. Pasak R. Karbauskio, Lietuvai reikalingi visi jos piliečiai ir tai turi jausti kiekvienas, nepriklausomai nuo jo darbo ar gyvenamosios vietos.  


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: