Lyg iš pasakos: Gita Šidlauskaitė – studentė, atradusi kelią į sėkmę

Mūsų gyvenime labai daug reiškia stereotipai. Vienas iš jų, kad vaikai gimsta tam, kad mokytųsi taip, jog  galėtų pretenduoti į nemokamą vietą aukštojoje mokykloje ir tik tada pateisins tėvų viltis, jais galės didžiuotis giminė, jie bus pavyzdys jaunesniems broliams, sesėms.

Vilniaus paslaugų verslo profesinio mokymo centre besimokanti Gita Šidlauskaitė gali būti vienu iš geriausių savo pašaukimą atradusio žmogaus pavyzdžiu. Nuosekliai ir tikslingai savo pašaukimo link einanti mergina aiškiai žino, kad dabartinis pasirinkimas jai atveria kelius į sėkmę. Gita Šidlauskaitė teigia, kad atrasti savo gyvenimo tikslą nėra taip paprasta: kiekvienas turi savo pomėgių ir svajonių, svarbiausia nenuleisti rankų ir siekti to, kas patinka. Apie jaunimo gyvenimo pasirinkimus ir sėkmės paieškas Gita Šidlauskaitė papasakos mūsų skaitytojams.

Jūs pradedate eiti fotografės keliu, sakykite kodėl jūs pasirinkote šį gyvenimo kelią?

Esu 2-o kurso fotografijos studentė. Visada mano širdis linko prie įvairių menų. Nuo piešimo iki įvairių dekoravimų, o galiausiai ir iki fotografijos. Mane žavėdavo gražios nuotraukos, ypač peizažai. Tiesą sakant nemokėjau nei fotografuot, menkai žinojau ir apie pačią fotografiją. Esu baigusi dailės mokyklą, bet nebuvo galimybės mokytis fotografijos, bet tai nesukliudė domėtis šiuo dalyku.

Artėjant mokyklos baigimui, reikėjo pasirinkti tolesnį žingsnį ir apsispręsti kuo noriu užsiimti po mokyklos baigimo. Tai mane ir pastūmėjo įstoti į fotografijos specialybę ir išmokti to, kas mane domina. Pasirinkusi studijuoti fotografiją nei kiek nesigailiu atvirkščiai, džiaugiuosi!

Išmokau ir įgijau daug žinių bei praktikos šioje srityje. Ir šiuo metu pradėjau bendradarbiauti su gėlių salonu „Glamelija“, kuo labai džiaugiuosi ir viliuosi, kad tas bendradarbiavimas išaugs daugiau. Toks tas fotografijos kelias mano gyvenime.

Kaip jaunam žmogui atrasti savo gyvenimo tikslą?

Atrasti savo gyvenimo tikslą nėra taip paprasta. Kiekvienas turi savo pomėgių ir svajonių, svarbiausia nenuleisti rankų ir siekti to kas patinka, užsiimti mėgstama veikla. Tik taip atrasi save ir žinosi ko iš tikro tavo širdis trokšta gyvenime.

Kuom jums fotografija tapo brangi? Kas jums padeda jūsų, kaip fotografės augime?

Fotografija brangi tuo, kad įamžina tas akimirkas, kurių jau nebesugražinsi. O nuotraukos atspindi tas nuotaikas, kurių nebeatkartosi taip, kaip tąsyk.

Fotografijos augime man daug padeda motyvacija, ir geri žodžiai, palaikymas. Manau tai kiekvienam labai svarbu, tačiau daug duoda ir kritika, kuri leidžia mokytis iš savo klaidų. O pradėjus veikti plačiau ta motyvacija ir užsidegimas dar labiau išaugo. Esu dėkinga šio gėlių salono vadovei ir darbuotojams.

Ar jau radote tikrąją save?

Negaliu tvirtai teigti, kad tikrai atradau save. Bet galiu tvirtai pasakyti, kad esu tam kely kuriuo norėjau žygiuoti, o tai nemažas šuolis link tikrojo savęs atradimo.

Dabartinė jūsų veikla sėkmė ar pašaukimas?

Sakyčiau sėkmė. Dar vaikystėje nebūčiau pagalvojus apie fotografiją, o ir nemokėjau jos. O dabar džiugu, kai pavyksta ir kažko pradedi siekti, kabintis į gyvenimą su savo profesija.

Kaip įsivaizduojate save, kaip fotografę po 5 metų?

Jeigu klausiat kaip save įsivaizduoju po penkerių metų, tai tikiuosi per tuos metus įgyti daug praktikos ir turėti sėkmingą darbo vietą, susijusią su fotografiją.

Patarkite, kaip padaryti gerą kadrą?

Geram kadrui kartais reikia labai nedaug. Mano manymu patys geriausi kadrai – nesuvaidintos žmonių emocijos. Tik tada pamatysi pačius tyriausius jausmus. Įamžinti tokį kadrą nereikia būti profesionalu.

Kas jums yra talentingas žmogus?

Mano nuomone, talentingas žmogus yra kiekvienas asmuo. Neturiu konkretaus atsakymo kas man yra talentingas. Visi yra talentingi, o jų talentas slypi pamėgtoje veikloje. Tik ne visi žino savo talentą, kiti nėra apsisprendę kur slypi tikrasis jų talentas (pomėgiai), o treti vieną pomėgį tobulina daugybę metų ir siekia rezultatų.

Kaip kurti savo gyvenimo sėkmės istoriją?

Rizikuoti ir bandyti tai ko nori, tai kas patinka. Jei nepavyko iš pirmo karto, mėginti antrą, trečią…. tūkstantąjį kartą.. svarbiausia nenuleisti rankų dėl to, ko nori gyvenime, o tai manau ir yra sėkmės istorija tavo gyvenime.

Patarkite, kaip jaunimui siekti savo tikslų? Juk dabarties žmonės pasimetę tarp pasirinkimų įvairovės. Kaip teisingai atrasti save?

Didžiuotis tuo ką daro ir neprarasti motyvacijos sieksi tikslų. Be abejo domėtis ir ieškoti savo pomėgių ir siekių gyvenime. Manau tik toks kelias atrasti save, tai daryti viską pačiam, o ne laukti kol viską „paduos ant lėkštutės“.

Parengė – Mindaugas Jonušas


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: