M. Petrauskaitė: dalyvauti akcijoje „Būk pirmūnas“ tapo mano asmenine tradicija, kurios kiekvienais metais aš be galo laukiu

Šiemet Panevėžio rajono jaunimo organizacijų taryba „Apskritasis stalas“ rugpjūčio 22-25 dienomis jau vienuoliktąjį kartą organizuoja socialinę akciją „Būk pirmūnas“. „Burkimės geriems darbams! Socialinė akcija „Būk pirmūnas“ jau parodė kilnumą, rūpinimąsi ateitimi, parodė tikrąjį lietuvišką dosnumą, atvirumą ir jautrumą, siekiant padėti kitiems,“ – pabrėžia akcijos organizatorė Modesta Petrauskaitė. Esu įsitikinusi, kad šia iniciatyva padėsime visiems – nuo jauniausio iki seniausio. Vieni aukos ir taip solidarizuosis su sunkiai besiverčiančiomis šeimomis, kiti savanoriaus ir taip įgaus naujos patirties bei taps labiau pilietiški, o tie, kurie gaus šias dovanas, galės jaustis pilnaverčiais mokykloje tapti tikrais lyderiais ir kurti mūsų kraštui. Užduosiu retorinį klausimą: „O kas mums yra jaunimo lyderis? Ar jauna asmenybė rodanti puikius mokslo rezultatus, ar visur spėjantis, užkenčiantis savo aktyvumu ir veiklomis jaunuolis“?

 Panevėžio rajono jaunimą pažystu jau ne vienerius metus, tad kas kartą išlydinti pabaigus dvyliktąją klasę ar aplankant gimnazijose kildavo nenumaldomas noras, parodyti “platesnį” kelią kurį moksleiviai gali pasiekti ne vien mokslo žiniomis, o ir įsiliedami į savanoriškas veiklas. Juk pati prieš aštuonerius metus pradėjau savo pasiekimais grįstą kelią būtent taip. – sako akcijos iniciatorė Modesta Petrauskaitė.

 Akcijos „Būk pirmūnas“ organizatoriai jau šį savaitgalį kviečia jungtis į akcijos savanorių gretas ir padėti rinkti mokyklines prekes IKI ir Rimi prekybos tinkluose arba nupirkti vaikams bet ko, kas gali jiems praversti mokykloje – tušinukų, sąsiuvinių, kuprinių ar flomasterių, kad ir taip sunkiai besiverčiančioms šeimoms mokslo metų pradžia būtų lengvesnė. Kad ir taip gyvenimo nuskriausti vaikai, jaustųsi bent dalelyte laimingesni.

Kaip teigia moksleivė, ilgametė akcijos savanorė, Ugnė Paškevičiūtė – jau kelis metus iš eilės dalyvauju akcijoje ,,Būk pirmūnas“, kurios metu mes, parduotuvėse dalindami lankstinukus, kviečiame žmones paaukoti nepasiturinčių šeimų vaikams mokyklinių prekių. Labai įdomu stebėti skirtingas žmonių reakcijas į tai.

Liūdna, kai vieni be galo pyksta, ir nesistengdami mūsų išklausyti, numoja ranka bei praeina pro šalį. Bet po tokių atvejų, ūpą pakelia žmonės, atnešę saują pieštukų, o kartais net kuprinę. Labiausiai džiugina tie, kurie negali akcijai skirti tiek daug išlaidų, bet nelieka abejingi: jie, paaukoję kad ir smulkmeną, visada padėkoja, jog vykdom šią akciją ir palinki sėkmės. Akcijos pabaigoje, su didele šypsena žiūrėdami į krepšelį, pilną mokyklinių reikmenų, ir patys, prisijungdami prie akcijos, įdedam kokią kanceliarinę prekę.

Kviesdama savo draugus kartu dalinti lankstinukų, gaunu įvairių atsakymų. Šiemet draugė padėkojus pasakė „Dalyvauti šioje akcijoje tapo mano asmenine tradicija, kurios kiekvienais metais aš be galo laukiu.“ Bet buvo ir tokių, kurie klausė, ar man tai nepabodo? Ne, visiškai ne. Juk visad gera daryti gerą.

Esu tikra,  jog ši akcija padeda ir pačiam jaunam žmogui augti, dalintis gera praktika, pažinti vienas kitą, suglausti pečius vardan tikslo. Nelikime abejingi! Junkimės į aktyvią, šaunią bei labai linksmą savanorių komandą. Ypatingai kviečiame savanoriauti šeimas! Burkimės geriems darbams bei naujiems potyriams!

Modesta Petrauskaitė


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: