M. Vaidotas: „Vertinu galimybę vaidinti legendiniame teatre“

Panevėžio Juozo Miltinio dramos teatre statomame miuzikle „Fantazuotojai“/“The Fantasticks“ įsimylėjusio vaikino Meto vaidmenį atlieka laisvas menininkas, aktorius  iš Vilniaus Martynas Vaidotas. 29 metų aktorius prisipažįsta, kad vaidmuo miuzikle jam – premjera. 

– Kaip atsitiko, kad atsidūrėte J. Miltinio dramos teatro scenoje?

– Paskambino buvęs teatro vadovas Romualdas Vikšraitis ir pasiūlė vaidmenį miuzikle. Sutikau ir tuo labai džiaugiuosi.

– Pažinojote miuziklo režisierių John Staniuną?

– Su spektaklio režisieriumi susitikau ir susipažinau, kai jis atskrido į Lietuvą statyti spektaklio. Anksčiau jo nepažinojau.

– Kas arčiau širdies: teatras, kinas, miuziklas?

– Šis vaidmuo – tai mano debiutas miuzikle. Labai džiaugiuosi suteikta galimybe dirbti legendiniame J. Miltinio dramos teatre. Tai – patirtis. Kiekvienas vaidmuo naujame spektaklyje vis nauja patirtis, o miuziklas – pati naujausia patirtis. Kita vertus, dainuoti moku – su kolegomis dainuojame. Programą esame sukūrę. Beje, turėjau dar vieną pasiūlymą vaidinti kitame miuzikle. Atranka bus gruodžio mėnesio pradžioje, bet po to pasiūlymo paskambino iš Panevėžio ir pasiūlė vaidinti miuzikle „Fantazuotojai“/“The Fantasticks“. Šitam vaidmeniui rekomendavo kurso draugė Gabrielė Malinauskaitė.

– Sudėtinga vaidinti, dainuoti, šokti miuzikle?

– Pats įdomumas vaidinti miuzikle. Veža tas vaidmuo, nors nėra lengvas. Juk reikia ir vaidinti, ir šokti, ir dainuoti. Veikti yra ką. Tai – iššūkis, kuriuo džiaugiuosi. Viliuosi, kad tai bus ne vienkartinis dalykas… Man labai patinka miuziklo „Fantazuotojai“/“The Fantasticks“ muzika – fantastinė.

– Ar teko anksčiau Panevėžyje būti?

– Teko, gastrolėse kartu su Nacionalinio dramos teatro spektakliais.

– Jūsų vaidmenys?

– Šiuo metu nelabai vaidinu scenoje. Dabar esu labiau serialų aktorius (Martynas vaidina televizijos seriale „Juodos katės“ – autorės pastaba). Tai visai kitas žanras nei teatras.

– Miuzikle vaidinate įsimylėjusį jaunuolį Metą. Gyvenime esate įsimylėjęs?

– Taip (patyli)… Tai ne pirmas kartas, kai įsimyliu scenoje ir gyvenime (juokiasi)… Patirties turiu iš kur pasisemti…

– Tą patį vaidmenį miuzikle atlieka ir dainų atlikėjas, aktorius Vaidas Baumila. Skirtingai abu traktuojate vaidmenį?

– Stebėjau, kaip vaidina Vaidas. Miuziklas – toks žanras, kuriam nustatyti pakankamai griežti rėmai. Tačiau, savaime suprantama, kad su Vaidu esame skirtingi žmonės. Nors scenos tos pačios, bet judame skirtingai. Sakome vienas kitam pastabas: aš jam apie vaidybą, jis man apie dainavimą. Abu esame suinteresuoti, kad spektaklis pavyktų ir būtų fantastiškas – žiūrovų mėgstamas.

– Kaip miuziklo siužetas?

– Patinka labai… Miuzikle atsispindi amžinos gyvenimo vertybės. Spektaklio pabaigoje sakoma: „Palikite sieną. Atminkite… Turite palikti sieną visiems laikams!“ Kodėl? Todėl, kad gyvenime reikia stengtis. Visada reikia stengtis… Jeigu nesistengsi, tai kažko trūks, kažką prarasi…

– Gal šis vaidmuo J. Miltinio dramos teatre bus ne vienintelis?

– Net nežinau…, jeigu bus siūlomi kiti vaidmenys, gal ir pasilikčiau. Tuo labiau, kad esu laisvas menininkas.

Apie Martyną Vaidotą

2011 metais baigė Lietuvos muzikos ir teatro akademijos bakalauro studijas ir įgijo teatro ir kino magistro laipsnį.  Kurso vadovas Jonas Vaitkus.

Būdamas vos 29-erių jau gali pasigirti sukurtais vaidmenimis spektakliuose „Visuomenės Priešas“ (J. Vaitkus), „Atžalynas“ (J. Vaitkus), „Raudoni Batraiščiai“ (Y. Ross), „Ričardas II“ (A. Areima), taip pat vaidmenimis kino filmuose „5 dienų avantiūra“ „Nesamasis Laikas“ (M. Vildžiūnas), seriale „Juodos katės“, epizodiniais vaidmenimis užsienio kino juostose, lietuviškuose serialuose.

M.Vaidotas dalyvavo laidoje „Prajuokink mane!“ bei išbandė modelio darbą ir kelerius metus pasirodė Juozo Statkevičiaus šou.

Raimonda MIKUČIONYTĖ

Metanojos Ingridos Žilėnaitės nuotr.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite:

Leave a Reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *