Magijos meistro Arvydo Gaičiūno paveikslų paroda „Spontaniški saviraiškos kodai /4-13-52/“

Garsus magas Arvydas Gaičiūnas kovo 4 d. 17.30 val.  pirmąkart viešai pristatys savo tapybos darbus Panevėžio apskrities G. Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos II a. erdvėse  ir konferencijų salėje. Abstraktų ekspresionizmą tapyboje mėgstantis autorius žada, kad parodoje „Spontaniški saviraiškos kodai /4-13-52/“dvelks magija. Netikėtų staigmenų žadama ir atidarymo metu.

Arvydas Gaičiūnas – profesionalus artistas, garsus magijos ir hipnozės meistras, performansų kūrėjas, magijos teatro „DiArchy“ įkūrėjas. Populiarindamas magijos žanrą su seserimi Diana jis sužavėjo šimtus tūkstančių žiūrovų ir pasiekė kelis pasaulio rekordus. Diana ir Arvydas – daugelio ekstremalių TV laidų autoriai ir iniciatoriai. Jų projektai „Užsišaldę lede“ ir „Gyvi be oro“ sulaukė milžiniško populiarumo. Savo išskirtiniais sugebėjimais brolis ir sesuo pelnė pripažinimą 32 pasaulio šalyse. Šįkart A. Gaičiūno magija – jo paties piešiniai su magijos prieskoniu.

„Pradėjau tapyti nuo vaikystės, nes sapnuose dažnai regėdavau vaizdinius. Visą gyvenimą mane lydi noras tapyti. Kai pastebiu įdomų veidą, gražų gamtos vaizdą, kai mane aplanko magiški sapnai. Magija visur aplink mus. Ji ištirpusi ore, supančioje mus erdvėje. Tiesa, jos molekulės labai smulkios, todėl paprastai pastebėti ją gali ne visi. Pradėjau mąstyti, kaip padaryti ją matoma. Kaip užfiksuoti magiją? Priversti ją sustingti laike? Tada kilo idėja perkelti magiją į paveikslus.

Manau, kad Magas yra ne tas, kuris gali metalą paversti auksu arba iškviesti audrą. Magas yra tas, kuris mato paslėptą kūne sielą ir priverčia ją pražysti…“, – kalba parodos autorius.

Pasak A. Gaičiūno, savo tapyboje jis užfiksuoja magijos judėjimą, tarsi sustabdo laiką. Paveiksluose jis naudoja kortų simboliką vaizduojančius kodus.

Susižavėjęs tapyba, žinias nusprendė gilinti Niujorke. Baigė vieno žinomiausių pasaulyje šiuolaikinio meno muziejaus MoMA meno kursus ir gavo sertifikatus. A. Gaičiūnas yra surengęs  personalinių parodų, jo darbų yra įsigiję privatūs kolekcininkai. Arvydo paveikslus su pseudonimu Retne galima rasti meno kūrinių įsigijimo platformose internete.

Bibliotekoje paroda veiks iki kovo 27 d.

G. Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos inf.

Nuotr. iš asmeninio archyvo


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Sponsored video


Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: