Maisto ir gėrimų eksportas: kaip Panevėžio regiono įmonėms didinti konkurencingumą?

Viena iš Panevėžio regiono ekonominių specializacijų – maisto ir gėrimų gamyba. Šis ekonominis sektorius Panevėžio regionui svarbus tiek nuo seno plėtojamomis veiklos tradicijomis, tiek sukuriamu darbo vietų skaičiumi.

Nors pandemija daugeliui maisto ir gėrimų gamybą vykdančių įmonių reikšmingų neigiamų padarinių nesukėlė, pažvelgus į regiono eksporto rodiklius matyti, kad smulkių ir vidutinių įmonių potencialas regione nėra pakankamai išnaudojamas. Sėkmingiausiai užsienio rinkose įsitvirtinusios didžiosios įmonės. Pradėti dairytis galimybių užsienio rinkose mažos ir vidutinės įmonės nesiryžta dėl įžvelgiamų kliūčių ar patirties stokos įveikiant maisto sektoriui taikomus specifinius saugos, teisinius reikalavimus ar žinių apie užsienio šalių rinkų ypatumus stoka.

Įsitvirtinimas užsienio rinkoje – ilgalaikis strategijos žingsnis, galintis padėti įmonei pasiruošti įvairiems išoriniams rizikos veiksniams. Lietuvoje turime nemažai nedidelių maisto gamybos įmonių pavyzdžių, sėkmingai konkuruojančių užsienio rinkose. Geraisiais pavyzdžiais apie eksporto pradžią ir plėtrą rinkose birželio 17 d. bus dalijamasi renginyje „Kaip tapti maisto ir gėrimų eksportuotoju? Įmonių patirtis“. Renginio organizatoriai – Panevėžio plėtros agentūra ir Lietuvos maisto eksportuotojų asociacija – siekia paskatinti Panevėžio regiono įmones pasinaudoti kitų rinkos dalyvių, sėkmingai pradedančių ir plečiančių eksporto rinkas, sukaupta patirtimi.

Renginio metu Lietuvos maisto eksportuotojų asociacija pasidalins praktine informacija svarstantiems pradėti eksportuoti ar plėsti eksporto rinkas. Kaip sėkmingai įsilieti į eksportuotojų gretas bei auginti jo apimtis renginio metu aptars Lietuvos maisto eksportuotojų asociacijos vadovas Giedrius Bagušinskas. Savo patirtį pradedant veiklą užsienio rinkose pristatys UAB „Dora“ („The meat makers“) bendrasavininkas Aivaras Sakalas. Rolandas Pridotkas, UAB „Rūta“ direktorius,aptars skirtingų užsienio šalių eksporto ypatumus.

„Džiaugiamės užsimezgusiais bendradarbiavimo ryšiais su Lietuvos maisto eksportuotojų asociacija, sukaupusia didelę praktinę patirtį auginant šalies eksportuotojų gretas, – sako Panevėžio plėtros agentūros verslo aplinkos projektų vadovė Jūratė Raukštienė. – Rengdami šio seminaro turinį kartu ieškojome praktinių temų ir pavyzdžių, kurie būtų aktualiausi Panevėžio regiono įmonėms.“

Renginys vyks birželio 17 d., 13 val.

Registracija į renginį: https://bit.ly/3fY2DAz


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: