Maisto išsinešimui restoranėlių kaimynystę „puošia” šiukšlių kalnai

Panevėžyje esantis Povilo Plechavičiaus skveras popiet „pasipuošia“ šiukšlėmis. Anot savivaldybės specialistų, verslininkai turėtų pasirūpinti šiukšliadėžėmis, tačiau jos šalia prekyviečių būna ne visada, tad įstaigų vadovai rizikuoja gauti baudas, o savivaldybės pastatytų šiukšliadėžių nepakanka.

Maži maistą ar gėrimus išsinešimui gaminantys restoranėliai tampa vis populiaresni. Ypač didelio klientų srauto jie sulaukia miesto centre. Keletas tokių yra ir aplinkui Panevėžio miesto širdimi vadinamą Laisvės aikštę. Greta jos yra kiek mažiau judrus Povilo Plechavičisus skveras, kuriame panevėžiečiai, o ypač jaunimas, mėgsta išsineštą maistą suvalgyti. Tačiau į čia esančias šiukšliadėžes maisto išsinešimui pakuotės netelpa, ir popiet miesto centre esantis skveras pražįsta ne gėlių žiedais, o besimėtančiais vienkartiniais indais.

Anot specialistų, vasaros sezono metu miesto šiukšliadėžės tvarkomos dažniau, tačiau šalia privačių maitinimo įstaigų esančių teritorijų tvarkymu turėtų užsiimti patys verslininkai. Nesusitvarkiusieji gali būti baudžiami.

Miesto infrastruktūros specialistė Vilija Gylienė primena, jog pasiūlyti, kur Panevėžyje vertėtų pastatyti šiukšliadėžes gali ir patys gyventojai. Šiukšliadėžių sąrašas kiekvienais metais yra peržiūrimas ir koreguojamas. Per mėnesį savivaldybė už miesto šiukšliadėžių priežiūrą sumoka apie pustrečio tūkstančio eurų.

 


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: