Makalius apie lietuvių keliavimo ypatumus: kas pralenks Turkiją?

Atostogų maratonas prasidėjo, o klausimas, kur praleisti užtarnauto poilsio dienas rūpi ne vienam. Likti Lietuvoje ar ieškoti kaitresnės saulės svetur, kokios kryptys populiarios ir prieinamos mūsų kišenei? Apie tai kalbėjomės su kelionių organizatoriumi Rimvydu Širvinsku – Makaliumi.

Kokios populiariausios šios vasaros kryptys?

Populiariausios kryptys yra tos, kurios siūlo geriausią kainos ir kokybės santykį. Keliautojai renkasi Pietų Europą, ypač dažnai, Turkiją ir Bulgariją. Jau keliolika metų iš lyderės pozicijų nesitraukianti Turkija atvira visiems. Geras oras nuo pat ankstyvo pavasario, viskas įskaičiuota ir viskuo pasirūpinta – ar gali būti geriau?! Turkija kiekvienam turi atostogų pasiūlymą. Poros gali rinktis viešbučius, kuriuose nėra vaikų, ramesnė aplinka. Tuo tarpu šeimos apsistoja viešbučiuose, kuriuose kaip tik daugiau pramogų vaikams, jaunimas renkasi kurortus, kuriuose gausu linksmybių ir vakarėlių. Turkijos populiarumas kasmet tik auga.

Pastaraisiais metais vis labiau populiarėja Bulgarija. Taip yra dėl keleto objektyvių priežasčių – netolima šalis, neilgas skrydis, o oras itin malonus ir ne per karštas. Sparčiai plečiasi Bulgarijos kurortai, atsidaro daug naujų viešbučių. Populiari ir Graikija bei jos salos. Tie, kurie keliauja keletą kartų per metus, vienas iš atostogų praleidžia Europos didmiesčiuose, kuriuose galima daug pamatyti ar apsipirkti, todėl renkasi, pavyzdžiui, Romą ar Barseloną.

Ar galima teigti, kad Turkijoje atostogos tampa pigesnės nei Lietuvoje?

Sudėjus maitinimo, apgyvendinimo ir pramogų išlaidas, atostogos užsienyje dažnai yra pigesnės arba atsieina tiek, kiek Lietuvoje. O jeigu pridėsime garantuotą gerą orą ir šiltą vandenį, atsakymas, ką rinktis verta labiau – daugumai tampa aiškus. Šią vasarą drauge su „Coca-Cola“ organizuojame vasaros konkursą, kurio metu galima laimėti kuponų kelionėms. Didžioji dalis laimėtojų, kurių dabar jau yra virš 60, taip pat renkasi keliones į Turkiją ir Bulgariją. Tai tik dar kartą įrodo, jog šios kryptys patrauklios lietuviams.

Ką lietuviai renkasi dažniau – aktyvų ar pasyvų poilsį?

Anksčiau būčiau sakęs, kad lietuviai keliautojai linkę gulėti ir nieko neveikti. Visgi dabar mes matome, kad jie kryptis renkasi stengdamiesi įvertinti, ką tose vietovėse galima pamatyti ir ką nuveikti. Lietuviai tapo savarankiškesni, rečiau užsisako ekskursijas – dažniau keliauja nuomotais automobiliais, patys planuoja maršrutus. Sakyčiau, kad turistai tapo aktyvesni, nes suprato, kad atostogas galima praleisti ne tik gulint paplūdimyje ar prie baseino.

Kur atostogas praleisti renkasi lietuviai vasarą –  užsienio šalis ar Lietuvos kurortus?

Daugiau žmonių domisi kelionėmis į užsienį. Net ir tie, kurie planuoja praleisti atostogas Lietuvoje, parašo mums ir dažnai susigundo keisti kelionės kryptį bei išvyksta į užsienį. Žiemos metu labai suaktyvėjęs poilsis Lietuvos kurortuose – Druskininkuose, Birštone ir kituose. Lietuvoje atsidarė daugybė SPA centrų, prabangių viešbučių ir sanatorijų. Aš, pavyzdžiui, neatmetu galimybės pailsėti savo šalyje, todėl stengiuosi vasaros atostogas praleisti Lietuvoje.

Ar dažnai lietuviai renkasi egzotiškas šalis?

Kadangi turime galimybę skraidyti pigiomis avialinijomis, daugelis lietuvių jau yra apkeliavę Europą. Kasmet vis daugiau žmonių nori skristi toliau. Panašėja tolimųjų ir artimųjų skrydžių kainos. Taip yra todėl, kad brangsta skrydžiai Europos ribose – pigių skrydžių bendrovės kelia kainas, o tolimi reisai pinga dėl didėjančios konkurencijos.

Neretai žmonės pagalvoja apie tai, kad Europoje išleis mažiau skrydžiui, bet daugiau sumokės už nakvynę ir pramogas, kurios Europoje nėra pigios. O sumokėjus už skrydį pora šimtų eurų daugiau ir nuskridus į Vietnamą, Tailandą, Malaiziją ar Balio salą Indonezijoje galima pragyventi už grašius bei daugiau sau leisti.

Ar vis dar populiarūs savaitgalio pabėgimai?

Savaitgalio pabėgimai praranda savo populiarumą, kadangi pigių skrydžių bendrovės kilstelėjo kainas į kitus Europos miestus. Anksčiau buvo populiaru skristi į Paryžių, Milaną, Romą, Barseloną, Londoną, tačiau dabar, sezono metu, tai pakankamai brangu. Todėl žmonės dažnai renkasi laikotarpį nuo spalio mėnesio iki birželio, kai skrydžiai pigesni. Pastaruoju metu labai populiarėja kelionės autobusu į artimesnes vietoves. Pavyzdžiui,  į Čekiją, Slovakiją, Latviją, Estiją, Švediją.

Kokias įspūdingiausias, o galbūt keisčiausias atostogas tau pačiam yra tekę planuoti?

Kartą organizavome povestuvinę kelionę, kurios biudžetas buvo 100 eurų. Jaunavedžiams pasiūlėme „tranzuoti“ Europoje. Taigi, jie išvažiavo į kelionę su 100 eurų kišenėje ir grįžo namo, regis, su 116 eurų. Tai buvo veikli, aktyvi ir nuotaikinga pora, tad miestuose jie susigalvodavo, kaip pasipelnyti. Vienur grojo, kitur kažką pardavinėjo. Jaunavedžiai pasiekė savo tikslą – nuvažiavo iki Vakarų Europos, susirado daug draugų, nemokamas nakvynės vietas bei patyrė beprotiškai daug nuotykių.

Ką patartumėt vasaros atostogas planuojantiems paskutinę minutę?

Aš siūlyčiau vasarą atrasti įdomesnių krypčių, todėl rekomenduoju salas Europoje, pavyzdžiui, Ispanijoje, Italijoje. Linkiu rasti kažką naujo ir nepatirto, kad grįžus galėtumėte pasidžiaugti unikaliais atsiminimais iš atostogų.

Kokie jūsų paties vasaros planai?

Planuoju keliauti po Lietuvą. Su draugais leisimės į baidarių žygį, praleisiu savaitgalį Birštone ir Prienuose. Mūsų šalyje geru oru galime džiaugtis tik daugiau nei mėnesį, kartais du, todėl stengiuosi pasinaudoti šia proga. Taip pat, kiekvienais metais turiu tradiciją nuskristi bent kelioms dienoms į Kretą, todėl labai tikiuosi, jog šią tradiciją man pavyks tęsti. Tai bus trylikti metai iš eilės, kai vykstu į savo mylimiausią salą.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: