Maldos pusryčiuose – tarnystės tema

Šiandien mero Ryčio Račkausko iniciatyva mieste įvyko pirmieji Maldos pusryčiai. Renginyje, kuriuo tema – tarnystė, dalyvavo dvasininkai ir religinių bendruomenių atstovai, kariškiai, specialiųjų tarnybų, teismų, bendruomenių, žiniasklaidos atstovai, politikai.

Maldos pusryčius invokacija pradėjo Panevėžio vyskupas Lionginas Virbalas, sveikinęs susirinkusiuosius ir linkėjęs renginiui tapti tradiciniu: „Prasminga mums visiems susirinkti ir pakalbėti ne tik apie problemas, bet ir pasidalinti savo mintimis apie krikščioniškąsias vertybes“.

Kunigas bei kariuomenės majoras Virginijus Veilentas linkėjo, kad visų darbuose pirmiausia būtų vadovaujamasi dvasia: „Žodis užmuša, o dvasia gaivina. Todėl kviečiu dirbti ne formaliai, ne pagal instrukcijas, o vadovaujantis sąžine ir krikščioniškosiomis vertybėmis“.

Pulkininkas leitenantas Andrius Mickus dalinosi tarnystės samprata kario kasdienybėje, Panevėžio apskrities policijos vadovas Egidijus Lapinskas pabrėžė būtinybę skatinti lygiavertį bendravimą su visais žmonėmis, nepaisant jų pareigų ar socialinių skirtumų. Buvo paliesta ir Ukrainos karo tema, Aleksejui Smirnovui pasidalinus įspūdžiais apie Panevėžio stačiatikių bendruomenės pagalbą iš karo zonos čia atvykusiems žmonėms. Seimo narys Povilas Urbšys ragino visus susirinkusiuosius neužmiršti svarbiausio – paprasto žmogiško bendravimo su aplinkiniais, artimaisiais ir savo šeimose.

„Džiaugiuosi, kad tiek daug žmonių rado laiko ir matė prasmę dalyvauti Maldos pusryčiuose. Manau, visiems mums šis rytmetis buvo prasmingas ir vertingas. Todėl tikiuosi, kad Maldos pusryčiai taps gražia tradicija, įkvepiančia miesto bendruomenę veikti kartu, vadovaujantis moralės ir dorovės principais bei tarnystės dvasia“, – sakė R. Račkauskas.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: