Maloni bendrystė Pasvalyje

Pasvalio dekanato Gyvojo Rožinio maldininkai š.m. kovo 10 d. buvo maloniai pakviesti į tradicinį dvasinį susitikimą, kuris vyko Pasvalio Šv. Jono Krikštytojo bažnyčioje.

Nors ir COVID – 19 virusas dar nepabaigė ,,kelionės‘‘ pasaulyje, bet laikydamiesi saugumo reikalavimų, grupelė maldininkų atvyko į bažnyčią.

Visus maldininkus pasitiko  Pasvalio Šv. Jono Krikštytojo vikaras, Pasvalio dekanato Gyvojo Rožinio dvasinis vadovas kunigas Dainius Kaunietis, kuris ir vedė Rožinio maldas. 

Meldėmės pagal popiežiaus Pranciškaus bei Panevėžio vyskupijos Gyvojo Rožinio intencijas, taip pat už a.a. kunigą Antaną, už Lietuvą Tėvynę  bei Gyvojo Rožinio gyvuosius ir mirusius maldininkus.

Šv. Mišias  su dvasiniu pakilimu aukojo kunigas Dainius Kaunietis ir monsinjoras Povilas Miškinis.

Po Šv. Mišių bažnyčioje vyko trumpa katechė ‘‘Aš Jėzus tai įsakau: vienam kitą mylėti‘‘ ( Jn 15,17 ). Ją vedė kunigas Dainius Kaunietis.  Kunigas kalbėjo, kad …“Dievo meilė yra tobula ir nesibaigianti.  Juk Kristus atidavė savo gyvybę už pasaulį ir liepė mums mylėti savo priešus. Pasaulis rodo mums įvairius romantiškus aistros vaizdus žydruose ekranuose ir sako tai yra meilė. Tačiau Dievas mus veda prie kryžiaus ir sako tai yra meilė. Savo katechezės pabaigoje kunigas Dainius pasakė, kad norėdami mylėti pagal Dievo planą, turime siekti nuoširdumo. Meilėje, kuria Dievas kviečia savo vaikus mylėti vienas kitą, nėra vietos nei apgavystei, nei veidmainystei – ji turi būti nuoširdi garbinga“.

Katechezės metu buvo pasidalinta ir asmeniniais išgyvenimais, patirtimi ir džiaugsmais.

Renginys baigėsi malda už kunigą kankinį Alfonsą Lipniūną, prašant, kad būtų suteiktas palaimintojo vardas. Buvo pasimelsta ir  už visus renginio dalyvius, kad lydėtų Dievo palaima einat gavėnios laikmečio keliu.

Išėję iš bažnyčios dar aplankėme  ištikimiausio tauto sūnaus , savo kraštiečio poeto Bernardo Brazdžionio paminklą. Čia prisiminėme jo kūrybą ir patį poetą bei jo nuopelnus Pasvaliui ir Lietuvai.

 Visi maldininkai buvo pasveikinti su Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo diena ir ta proga buvo pakviesti dalyvauti akcijoje  ‘‘ Gėlė – Gimtinei‘ ‘ir   įteiktos kambarinių gėlių šakelės, kurias turėtų patys užauginti  ir papuošti savo  namus.  Ir žinoma gal  mums primins šią Dievo padovanotą akimirką bei malonią bendrystę.

2021 m. kovo 11 d.  Vlada Čirvinskienė, Pasvalys


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: