AktualijosNAUJAUSIOS ŽINIOSPanevėžio naujienos

„Maltiečių sriubos” akcija Panevėžyje

Šiemet jau tryliktą kartą rengiamos paramos akcijos „Maltiečių sriuba“ tikslas – surinkti lėšų skurdžiai gyvenančių vienišų senelių globai ir maitinimui. Akcijos globėjas – kadenciją baigęs Prezidentas Valdas Adamkus.

Už surinktas aukas maltiečiai visus metus globoja daugiau kaip 2600 vienišų, sunkiai sergančių senelių 40 Lietuvos miestų. Senoliams į namus vežamas karštas maistas, juos lanko ir prižiūri maltiečių savanoriai.

Pagyvenusių žmonių atžvilgiu Lietuvos statistika yra tiesiog graudi – iš 2,8 mln. gyventojų daugiau kaip pusė milijono yra pensinio amžiaus. Vidutinė „Sodros” senatvės pensija (2018 m. II ketv.) – 307 Eur, t. y. tiek pat kaip 2017 m. nustatyta skurdo rizikos riba.

„Vadinasi, vidutinę ar mažesnę pensiją gaunantys vieniši senoliai gyvena skurdžiai ir be kitų žmonių pagalbos neišsiverstų. Skaudu, kad visą gyvenimą sąžiningai dirbę, sulaukę garbaus amžiaus žmonės tampa priklausomi nuo aplinkinių gerumo. Jie kuklūs, nenori būti našta, bet yra priversti pasikliauti kitais. Tai, kaip jie gyvens, priklauso nuo mūsų visų pagalbos ir užuojautos“, – teigia maltiečių akcijos organizatoriai.

„Maltiečių sriubos” akcija – gruodžio 8 d. 11 val. Laisvės aikštėje.

Parengė Komunikacijos skyrius

Siūlome perskaityti

Panevėžio naujienos

Aukštaitijos naujienos

Komentarai

Lietuvos naujienos

Kultūros naujienos

Laisvalaikis

AINA TV

Istorijos puslapiai

Bendruomenės naujienos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Back to top button