TV3 nuotr.

Mamontovas įsikūnijo į 58 metų mokytojos vaidmenį: ieškos sprendimų, kaip užkirsti kelią mobingui darbe

Prodiuseris, aktorius, visuomenininkas, šimtų dainų ir dešimčių albumų autorius bei vienas geriausiai Lietuvoje atpažįstamų muzikantų – būtent taip jau eilę metų pristatomas Andrius Mamontovas. Tačiau jau šį šeštadienį TV3 laidoje „Įsikūnijimas“ tai bent kelioms akimirkoms pasikeis. Kaip įprasta šiame Edmundo Jakilaičio iššūkyje, jam teks įsikūnyti į visai kitą asmenį ir gvildenti pačiam nepažįstamas, bet gana sunkias šio žmogaus problemas. Legendinės grupės „Foje“ įkūrėjui A. Mamontovui teks prisijaukinti 58-erių kaunietės mokytojos Astos gyvenimą.

Kaip laidoje nupasakos E. Jakilaitis, A. Mamontovo įkūnijama Asta su vyru gyvena Kaune, sovietiniame daugiabutyje. Jiedu turi suaugusią dukrą, kuri, sekdama motiną, taip pat pasirinko pedagogės profesiją. Tačiau šiuo metu dukra yra išėjusi vaiko priežiūros atostogų. Asta su vyru stengiasi jai padėti, kuo tik gali – tiek savo laiku, tiek savo pinigais.

Pirmieji pasirinkimai, kaip A. Mamontovo įkūnijama Asta elgtųsi vienoje ar kitoje situacijoje, jo lauks vos tik laidai prasidėjusi. Štai, pavyzdžiui, kokio dalyko mokytoja galėtų būti Asta?

„Ji yra lietuvių kalbos mokytoja. Negaliu pagrįsti to logiškai. Tai, ką aš kalbu, yra mano įsivaizdavimas“, – intuityviai į klausimą atsakys dainininkas.

Netrukus A. Mamontovas nuspręs ir tai, koks laisvalaikis moteriai galėtų būti priimtinas. Anot atlikėjo, matyt, kad jai patinka tai, kas ir daugeliui lietuvių – sodininkystė.

Po šio klausimo E. Jakilaitis pasakojimą apie mokytoją tęs toliau. Anot jo, Asta visus savo 36 metus trunkančią karjerą rytais svajodavo apie laukiančias pamokas, o vakarais – sugrįžimą į namus bei savo hobį. Tačiau per pastaruosius dvejus metus situacija kardinaliai pasikeitė. Buvusi aktyvi mokytoja pavirto niurzgančia, moksleivių nemėgstama pedagoge.

Kartą, važiuojant į rytines pamokas, Astos dėmesį pagauna telefono ekrane perskaitytas straipsnis apie engimą darbe – mobingą.

„Akimis rydama pastraipas atpažįstate, kad apibūdinimai tinka ir jūsų situacijai. Prieš porą metų į mokyklą atėjęs dirbti direktoriaus pavaduotojas nuolat kabinėjasi prie jūsų darbo metodų, o užsukęs į mokytojų kambarį, laido juokelius apie „vaikų nelaimę“. Kolegos jo klausosi, juokiasi“, – toliau pasakos E. Jakilaitis.

Gavęs kelis pasirinkimo variantus, su kokiu žmogumi turėtų pasikalbėti šioje situacijoje save atpažinusi jo įkūnijama Asta, A. Mamontovas netrukus nuspręs, kad pokalbiui moteris pasirinktų dukrą. Juk ši taip pat pasirinko mokytojos karjerą, tad turėtų ją suprasti.

„Kai susiduri su kažkokia problema, tau reikia pasikalbėti su žmogumi, kuris tave išgirsta. Ir net nebūtina, kad tas žmogus iškart tau duotų kokį sprendimą ar pasiūlytų išeitį“, – tikins A. Mamontovas, tačiau ką jis nuspręs daryti tada, kai paaiškės, kad dukra jo įkūnijamos Astos nesuprato?

Ką darys į savo rankas šios moters gyvenimą trumpam perėmęs A. Mamontovas? Ar jo įkūnijama Asta išdrįs pradėti kovą su mokytojus terorizuojančiu pavaduotoju? O gal Asta nuspręs prieš tai užsimerkti, nenorėdama prarasti artimųjų palaikymo? Visi atsakymai – jau šiandien.

„Įsikūnijimas“ – šeštadieniais, 17.20 val. per TV3!


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: