Manikūnų krašto takais

Komunikacijos centras “Kalba. Knyga. Kūryba”( vadovė Lionė Lapinskienė) šios vasaros pabaigoje besidomintiems krašo istorija, jos kultūra dovanoja skaitytojams išliekamos vertės 400 puslapių apimties straipsnių rinkinį- knygą “Manikūnų krašto takais”. Knygos sudarytojos- trys bendramintės: Dalia Greviškienė, Irena Ilgutienė, Gitana Pučkienė.

Pirmą kartą Manikūnams, jau 460metų skaičiuojantis Namišių seniūnijai priklausančiam kaimui, skirtoje gausiai iliustruotoje knygoje aprašyta įvairių laikotarpių (1555-2015) visuomeninis, kultūrinis ir ekonominis gyvenimas, kasdienė žmonių buitis, brangintinos vertybės, puoselėtos tradicijos ir dvasinis paveldas. Taip trumpai galima nusakyti knygos turinį. Šioje knygoje net 45 autorių parašyti tekstai, sugrupuoti į 14 teminių skyrių.

Knyga dienos šviesą išvydo 2015 metais. Jie Lietuvoje paskelbti Etnografinių regionų metais. Taigi prasminga, kad atkreiptas didelis dėmesys į mažiau pažintą, bet ten gyvenančių arba iš jo išėjusių žmonių kraštą. Sveikintinas visos Manikūnų krašto bendruomenės sugebėjimas suvienyti finansines ir dvasines jėgas, kad gausi medžiaga būtų surinkta, parengta ir išleista. Knygos sudarytojos pažymi: “ Šią knygą rašėme visi. Mes labai norėjome į Rytdieną išeiti nors ką apie save palikusios…”Kaip šios knygos konsultantas galiu pasakyti: sukurta didžiulė vertybė, kuri liks kitoms kraštų bendruomenėms kaip pavyzdys, kaip reikia saugoti, branginti, puoselėti krašto dvasinį palikimą ateinančioms kartoms. Knygos redaktorė ir leidėja Lionė Lapinskienė, pasitelkusi kūrybingus darbuotojus, įrodė, kad galima padėti į gyvenimą išeiti knygai, kuri turi didelę išliekamą informacinę ir kultūrinę vertę. Knygos rėmėjai Pasvalio rajono savivaldybė, Pasvalio rajono Manikūnų krašto bendruomenė, didelis būrys geros valios žmonių, aukojusių savo asmenines lėšas.

Palydėdamas šią knygą į gyvenimą Pasvalio rajono savivaldybės meras Gintautas Gegužinskas rašo: “Tėviškė prasideda nuo vietos, kurioje gyveni. Jei stengiesi ją padaryti gražesnę, vadinasi, gerbi save, brangini savo kraštą, savo Tėvynę. Ir labai gerai, jei jauti, kad esi ne vienas, kad šalia turi nuoširdžių bendraminčių, tave palaikančių ar pasiūlančių įgyvendinti vienokią ar kitokią vertingą idėją.”

Gražu ir sveikintina, kad Manikūnų krašto bendruomenė pasistatė sau dvasinį paminklą- išleido knygą. Vadinasi bendruomenė turi savo ateitį, į kurią pažvelgė per gražią krašto praeitį.
Juozas Brazauskas,

Panevėžio Kazimiero Paltaroko gimnazijos istorijos mokytojas ekspertas


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: