Laisvalaikis - Pramogos - 2015-05-26

Mantas Petruškevičius debiutavo meniu stilisto amplua

Pramogų pasaulio favoritai nuolat keičiasi, tad šou verslo atstovai privalo atrasti vis naujų būdų stebinti visuomenę ir savo gerbėjus. Ne vienam TV projektui patarimais padėjęs, žinomoms ponioms įvaizdį kūręs ir įspūdingais floristikos darbais džiuginęs Mantas Petruškevičius save išbandė ir meniu stilisto amplua.

„Stilistas ir floristas M. Petruškevičius ne kartą visuomenei dovanojo įspūdingus gėlių kūrinius bei rūpinosi Lietuvos elito ir pramogų pasaulio atstovų išvaizda, tad jo stiliaus pojūčio nuginčyti negalėtų niekas. Mantas savo kūryboje subtiliai apjungia estetiką ir praktiškumą, be to, garsėja reiklumu detalėms – nenuostabu, kad būtent jį pakvietėme sukurti „La Crepe“ sezoninių naujienų meniu stilistiką, – sako UAB „Amber food“ rinkodaros vadovė Lina Nikonovaitė. – Sudarydami naują vasarišką valgiaraštį norėjome, kad jis būtų stilingas, modernus ir margas ne tik spalvomis, bet ir skonių įvairove, todėl įtraukėme patiekalų su putpelių kiaušiniais, burokėlių karpačio, gaiviųjų kokteilių ir pagal belgiškas tradicijas ruošiamų midijų – tikra skonių puokštė.“

Anot L. Nikonovaitės, visais laikais maistas be pagrindinės funkcijos – pamaitinti, turėjo ir kitą – sakralinę. Ne veltui daugumoje religijų jis naudojamas aukojimo ritualuose, o įvairiose tautose valgymas iki šiol – ceremonija, kuria pagerbiamas gyvenimo ciklas. XVI-XVII amžiuje maistas, kaip pagrindinis vaizduojamojo meno objektas, įsitvirtina flamandų natiurmortuose, tarsi primindamas, kad patiekalus reikia ne tik ragauti, tačiau ir jais grožėtis.

„Restorano klientams siekėme pateikti išskirtinį, dailės albumą primenantį kūrinį, todėl fotografuoti patiekalų buvo pakviestas vienas labiausiai užsienyje vertinamų Lietuvos fotografų – Paulius Gasiūnas. Mūsų suburta komanda į užduotį pažiūrėjo atsakingai ir klasiką perteikė moderniai: Paulius iki smulkmenų išsinagrinėjo flamandų meną, natiurmortų apšvietimą ir kompoziciją, o neradęs nuotaiką atitinkančio fono, jį nutapė pats. Mantas preciziškai atrinko meniu patiekalų produktus ir atkartojo XVI a. paveikslų kompoziciją bei koloritą. „La Crepe“ meniu rezultatas – tarsi iš senovės flamandų dailės kūrinių perkeltas natiurmortas“, – sako „Amber Food“ rinkodaros vadovė.

Šviežių ir kokybiškų patiekalų bei stilingos ir šiuolaikiškos valgymo kultūros derinimas yra vienas pagrindinių restoranų tinklo „La Crepe“ tikslų. UAB „Amber food“ restoranų grupė 2013 metų pabaigoje prisijungė prie Lietuvos atsakingų restoranų ir tiekėjų tinklo (LARTA) ir įsipareigojo didelę dalį patiekalų gamybai reikalingų produktų įsigyti iš vietinių tiekėjų, todėl vaisiai, daržovės, mėsa, pienas ir kiti  gaminiai yra sezoniški ir šviežūs. Įmonė rūpinasi, kad ne mažiau kaip 80 procentų įsigyjamų produktų sudarytų Fairtrade, Fairforlife ar kiti sąžiningos prekybos produktai iš trečiųjų šalių, o naudojamos technologijos tausotų išteklius ir aplinką.

UAB „Amber Food“ valdo 24 picerijas „Charlie pizza“, 11 blyninių „La Crepe“, 5 restoranus „Katpėdėlė“, 2 restoranus „Carskoje Selo“, 2 Azijos virtuvės restoranus „Manami“, gastrobarą „Beer Garden“, barų zonas Žalgirio Arenoje. Latvijoje nuo 2011 metų atidarytos 3 picerijos „Charlie pizza“.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: