Pradžia Bendruomenės naujienos Matematikos savaitė ,,Skaičiaus Pi šalyje“

Matematikos savaitė ,,Skaičiaus Pi šalyje“

1289
0

Kovo 14-oji tarptautinė skaičiaus Pi diena. Pi reiškia apskritimo ilgio ir jo skersmens santykį. Paminėjimui ši diena pasirinkta dėl π reikšmės – 3,14. Pi diena pradėta švęsti 1989 metais JAV fiziko Larry Shaw iniciatyva. Jis pirmosios Pi šventės metu svečius vaišino pyragais. Kodėl būtent pyragais ? Angliškai kalbantiems Pi asocijuojasi su žodžiu „pie“ (pyragas) ir geometrine jo forma. Daugelis žinome π reikšmę – 3,14, tačiau mokslininkai šią reikšmę yra patikslinę daugiau nei 10 trilijonų skaitmenų. Nors viso šio skaičiaus įsiminti neįmanoma, tačiau matematikai bei šio mokslo mėgėjai kasmet varžosi, kas mintinai pasakys daugiausiai skaičiaus Pi skaitmenų.

Kovo 10-16 dienomis Panevėžio ,,Žemynos“ progimnazijoje 5-8 klasių mokiniams vyko matematikos savaitė ,,Skaičiaus PI šalyje“. Matematikos mokytojos R. Bulovienė, Z. Budrienė, D. Čižienė visą savaitę organizavo įvairius renginius, kurių tikslas – skatinti mokinių domėjimąsi matematika bei jos istorija, gilinti matematines žinias ir tarpdalykinę integraciją, ugdyti kūrybiškumą, lavinti loginį mąstymą ir intelektą, tobulinti komandinius bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžius.

Kovo 10 dieną visų klasių mokiniai kūrė plakatus tema ,,Skaičius, kuris neturi pabaigos”. Aštuntokai Paulius ir Rytis filmavo laidą ,,Klausimėlis”, kurioje mokytojams ir mokiniams pateikė klausimus: kuo ypatinga kovo 14 diena, kas yra skaičius π, ką jis reiškia ir kt. Berniukai filmuką pademonstravo konkursų metu.

Kovo13 dieną mokytoja V. Locnienė 7-8 klasėse vedė technologijų – matematikos integruotas pamokas ,,Nori būti kepėjas – draugauk su matematika”. Mokiniai ne tik kepė keksiukus, dekoravo juos ženklu π, bet ir skaičiavo vieno keksiuko savikainą, kiek kalorijų yra jame. Matematikos integravimą dailės pamokose mokytoja L. Šaulianskienė pavadino ,,Matematika kitu kampu“. Mokinių piešiniuose – skaičiaus π interpretacijos, vaizdai susiję su matematika. Piešiniai eksponuoti mokyklos stenduose.

Kovo 14 dieną 1 val. 59 min. dienos (3,14159…) aktų salėje prasidėjo konkursas ,,Paslaptingasis PI“, skirtas tarptautinei skaičiaus Pi dienai paminėti. Konkurse dalyvavo 7-ųjų klasių komandos ir sirgaliai iš A. Lipniūno ir ,,Žemynos“ progimnazijų, bei Skaistakalnio pagrindinės mokyklos. Sprendžiant uždavinius, galvosūkius mokiniams reikėjo pasitelkti logiką, intuiciją, sumanumą, išradingumą, pademonstruoti gerą atmintį išvardinant kuo daugiau skaičiaus π skaitmenų po kablelio. Mokiniai noriai ir smagiai sprendė pateiktas užduotis. Konkurso pabaigoje dalyvių laukė saldžios dovanos – žemyniečių kepti keksiukai su π ženklu ir Skaistakalnio mokyklos mokinių kepti sausainiai papuošti π. Komandoms buvo įteikti padėkos raštai. A.Lipniūno progimnazijos komanda pelnė sumaniausios, Skaistakalnio mokyklos – kūrybiškiausios, ,,Žemynos” – išmintingiausios komandos titulą.

Kovo 15 dieną progimnazijos šeštokai varžėsi konkurse ,,Matematikos kaleidoskopas”. Atlikdami komandines ir asmenines užduotis mokiniai išbandė savo matematinius gebėjimus, praplėtė akiratį, atrado matematiką muzikoje, mene, sporte. Šeštokai, prasmingai ir smagiai praleidę laiką, buvo apdovanoti padėkos raštais ir saldžiaisiais prizais.

Matematikos savaitę kovo 16 dieną užbaigėme aktyviu visų klasių mokinių dalyvavimu tarptautiniame matematikos konkurse Kengūra.

Mokiniai, dalyvaudami matematikos savaitės renginiuose, patyrė, kad matematika yra ne tik rimtas mokslas, bet ji gali būti linksma ir žaisminga.

Matematikos mokytojos

Komentuoti

Prašome įvesti savo komentarą!
Prašome įrašyti savo vardą!

Komentarų sistema leidžia skaitytojams išsakyti savo nuomonę, pasidalinti įdėjomis, pateikti papildomos informacijos ar pasiginčyti su oponentais. Redakcija pasilieka teisę pašalinti skaitytojų vulgarius, skatinančius smurtą, įžeidžiančius, skatinančius tautinę, rasinę, religinę ar kitokią neapykantą ir grasinančius komentarus.