Mažoji Lietuvos kultūros sostinė Miežiškiai šventę kūrė sutelktomis jėgomis

Miežiškiuose surengtas šių metų mažosios Lietuvos kultūros sostinės titulą gavusio miestelio kultūrinės veiklos pristatymas. Visą dieną trukusią šventę „Gieda paukštis virš mūsų“ rengė kone visos Miežiškiuose veikiančios įstaigos, organizacijos.

Suvieniję jėgas miežiškėnai pakvietė aplankyti nemažai renginių. Bibliotekoje atidaryta iš Miežiškių kilusių ir čia gyvenančių kūrėjų parašytų, apipavidalintų leidinių paroda. Pagrindinėje mokykloje surengta su Miežiškių istorija susieta popietė, kurioje svečiavosi, prisiminimais dalijosi vyriausieji miežiškėnai, atidaryta mokinių piešinių, įamžinusių gimtąjį miestelį, paroda.

Švč. Mergelės Marijos bažnyčia pavakare atvėrė duris – pakvietė ne tik pasidairyti po šventovę, bet ir apžiūrėti joje eksponuojamą bažnytinio paveldo ir liturginių reikmenų parodą. Atvirų durų valandos buvo paskelbtos ir vieninteliame Baltijos šalyse Eglutės žaisliukų muziejuje, jame leista nemokamai apsilankyti, apžiūrėti gausią kalėdinių puošmenų ekspoziciją.

Net dvi parodos atidarytos Miežiškių kultūros centre. Subtilius medžio drožinius publikai pristatė miestelyje gyvenantis ir kuriantis pripažintas medžio skulptūros meistras, tautodailininkas Eduardas Titas. Seniūnijos, gyventojų bendruomenės ir Panevėžio kraštotyros muziejaus bendradarbiavimo rezultatas – XX a. pirmoje pusėje Miežiškiuose gyvenusio ir dirbusio fotografo Vinco Ferinausko nuotraukų paroda, kurioje įamžinti anuometinis miestelis ir jo gyventojai.

Gausias šventinės dienos veiklas vainikavo įspūdingas koncertas. Jame pristatytas didžiausias Miežiškių turtas – kuriančių, dainuojančių, grojančių, tvarios kultūrinės veiklos tradicijas puoselėjančių miežiškėnų pasiekimai.

Susirinkusiesiems pasidžiaugti mažosios kultūros sostinės titulą gavusiais Miežiškiais suteikta galimybė pamatyti, paklausyti, kaip gražiai gieda, dainuoja, groja šviesą į širdis ir protus įsileidžiantys žmonės. Kuriantys ir savo talentais besidalijantys miežiškėnai koncerte susieti su paukščiais, nes geba mintimis ir darbais kilti labai aukštai, nes savo veikla puikiai atspindi su miesteliu susijusius simbolius: mažosios kultūros sostinės ženkle giedantį paukštį, Miežiškių seniūnijos herbe virš senojo tilto pakilusį sparnuotį, Miežiškių kultūros centro kolektyvų parskraidintas „Aukso paukštes“.

Gausiai publikai geriausius savo repertuaro kūrinius dovanojo pučiamųjų orkestras „Ciongs“, vokaliniai ansambliai „Alkupis“, „Raskila“ ir „Vėjūnė“, dainininkų ir muzikantų kvartetas, jaunimėlio kapelytė, folkloro ansambliai „Ringis“ ir „Ringužis“, liaudiškos muzikos kapelos „Ratasai“ ir „Rudenėlis“. Koncertą vedė skirtingų kartų atstovai, iš kurių mažiausieji – tik neseniai skaityti išmokę pradinukai.

Miestelio kultūrinės veiklos tradicijų puoselėtojai gavo progą išklausyti gausių sveikinimų, kuriuos dalijo garbūs svečiai: rajono meras Povilas Žagunis, mažųjų kultūros sostinių judėjimo sumanytojas, mecenatas Ramūnas Karbauskis, rajono tarybos nariai ir kiti.

Sveikintojai nepašykštėjo ir dovanų: netrūko gražių gėlių puokščių, sostinės rėmėjas R. Karbauskis atvežė didžiulius ryšulius mažąsias sostines pristatančių laikraščių, vaikiškų spektaklių įrašų, meras P. Žagunis ilgametei kultūros darbuotojai Valerijai Bartulienei įteikė specialų apdovanojimą, pranešė apie rajono biudžete kultūros sostinei skirtas lėšas.

Gausūs publikos aplodismentai, plojimas atsistojus, nuoširdūs komplimentai ir padėkos šventės organizatoriams ir dalyviams leido patikėti, kad jų pastangos žmones iš tiesų pakylėjo virš kasdienybės, įkvėpė noro skristi.

Mažosios kultūros sostinės Miežiškių veikla ir nukreipta tokiam tikslui – kad plačioji visuomenė pažintų gražiąją Lietuvos kaimo pusę, susidarytų teisingą įspūdį apie aktyvią provincijos žmonių kultūrinę veiklą, pasiekimus, kad vietos žmonės pajustų didesnę meilę savo kraštui, o iki šiol Miežiškiuose nesisvečiavę žmonės panorėtų atvykti į svečius.

 

Jurga Švagždienė, 2016 m. mažosios Lietuvos kultūros sostinės Miežiškių veiklos programos koordinatorė


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: