Mažųjų festivalyje triumfavo didžiosios scenos spektaklis

„Meno“ teatre dvi savaites vykusio XII respublikinio kamerinių spektaklių festivalio laureatu tapo J. Miltinio dramos teatre debiutavusios jaunos režisierės Monikos Klimaitės pastatymas pagal Marko Ravenhilo pjesę „Baseinas (be vandens)“.

Vertinimo komisija ilgokai svarstė, ar didžiojoje scenoje sukurtas spektaklis gali pelnyti kamerinio vaidinimo nominaciją, tačiau galų gale nuspręsta, kad tai lemia ne techninės galimybės ir didelė žiūrovų salė, o pjesės ir jos pastatymo pobūdis, kokybė.

„Baseinas (be vandens)“, vaidinamas tiek didelėse, tiek mažose erdvėse, yra įtaigus ir paveikus jaunų ir kūrybingų menininkų komandos darbas. Aktuali ir, ko gero, amžina menininkų konkurencijos, pavydo, satisfakcijos poreikio tema atskleidžiama stiprios režisūros ir puikios aktorių vaidybos, originalios judesio raiškos priemonėmis. Todėl diskusijų dėl geriausiojo vardo beveik nebuvo.

Išskirti dar keli gerą įspūdį žiuri ir žiūrovams palikę spektakliai: Vilniaus kamerinio teatro gyvo garso muzikinė komedija „Angliškas detektyvas“ (rež. Ramūnas Cicėnas), Cezario grupės muzikinis spektaklis pagal K. Binkio poeziją „Tamošius Bekepuris“.

Iš viso festivalyje parodyta 12 spektaklių. Panevėžiečiai turėjo galimybę susitikti su pamėgtais Lietuvos teatrais, mylimais režisieriais bei aktoriais.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: