Bendruomenės naujienosReporteris

Mažųjų skaitovų konkursas

Jau antrus metus Šiaurinė biblioteka sukvietė gabiausius Panevėžio miesto ikimokyklinių įstaigų ugdytinius į meninio skaitymo konkursą „Mano gimtinė“.

Šių metų mažųjų skaitovų konkursui unikalumo suteikė tai, kad renginys buvo sumanytas ne tik siekiant ugdyti meninio žodžio suvokimą, skatinti sceninę kultūrą, drąsą, bet ir diegti pilietiškumo pradmenis, paminint svarbią Lietuvai datą – artėjančią kovo 11-ąją – Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną.

Lydimi savo mokytojų, tėvelių, pagerbti gimtojo žodžio į biblioteka atvyko 24 dalyviai iš 14 miesto lopšelių-darželių („Aušra“, „Dobilas“, „Draugystė“, „Jūratė“, „Kastytis“, „Nykštukas“ „Papartis“, „Pušynėlis“, „Rūta“, „Sigutė“, „Taika“, „Voveraitė“, „Žibutė“, „Žilvinas“).

Jaunieji raiškiojo žodžio „meistreliai“ nustebino sugebėjimu vaizdžiai, nuotaikingai perteikti lietuvių poetų eiles. Nė vienas skaitymo konkursas turbūt neįsivaizduojamas be Just. Marcinkevičiaus, K. Kubilinsko, M. Vainilaičio, A. Matučio, E. Mieželaičio, V. Nemunėlio, J. Degutytės posmų.

Renginys tapo maža švente ir mažiesiems skaitovams, ir jų klausantiems. Poezija vaikų lūpomis skambėjo labai nuoširdžiai. Vaikai kaip išmanydami stengėsi perteikti kūrinių nuotaiką, mintį. Susirinkusius džiugino ne tik mažųjų skaitovų kūriniai, bet ir sceninė laikysena, šventiška apranga.

Nors konkurse varžėsi vos 4-6 metų amžiaus panevėžiečiai, drąsos ir artistiškumo galima buvo pavydėti ne vienam.

Komisija, kurią sudarė Panevėžio miesto savivaldybės viešosios bibliotekos direktorė Loreta Breskienė, Metodikos skyriaus vedėja Artemida Vyčienė ir lopšelio-darželio „Dobilas“ direktoriaus pavaduotoja ugdymui Vida Smulkytė, turėjo nemažai darbo, kol išrinko iš visų deklamavusių pačius šauniausius.

Kol buvo rinkemi konkurso laureatai, vaikai smagiai leido laiką bendraamžių draugijoje, stebėdami lopšelio-darželio „Dobilas“ ugdytinių pasirodymus bei dalyvavo viktorinoje „Ką žinai apie savo šalį Lietuvą“.

Iš gausaus būrio išrinkti tik keletą vaikų, vertų geriausio skaitovo vardo – nelengva užduotis. Kiekvienas buvo savaip išraiškingas ir nepakartojamas, todėl komisija apdovanojo visus.

Paaiškėjo, jog net 6 ikimokyklinukai šiemet tapo laureatais: artistiškiausiomis deklamatorėmis pripažintos Gabija Jonykaitė (6 m.) iš lopšelio-darželio „Žibutė“ bei Meda Mackevičiūtė (6 m.) iš lopšelio-darželio „Diemedis“. Išraiškingiausio deklamatorius titulą pelnė Armandas Sluoksnaitis (6 m., lopšelis-darželis „Jūratė“), Vasarė Luksminaitė (4 m. lopšelis-darželis „Dobilas“), Lėja Mikalčiutė (5 m., lopšelis-darželis „Aušra“) ir Armandas Bitinas (5 m. lopšelis-darželis „Taika“). Specialia Šiaurinės bibliotekos nominacija „Jaunasis deklamatorius“ apdovanota Urtė Amparavičiūtė (4 m., lopšelis-darželis „Žilvinas“) ir Augustės Misevičiūtės bei Vyčio Vitkūno duetas (6 m., lopšelis-darželis „Papartis“).

Klausydami mažųjų konkurso dalyvių be galo džiaugėmės, kad pedagogų ir tėvelių pastangomis meninis skaitymas ir toliau puoselėjamas, nuo mažų dienų skiepijama meilė ir pagarba Tėvynei, gimtajai kalbai, o žodis vaikų lūpose teikia didžiulį pasitenkinimą ne tik mums, bet ir jiems patiems.

 

Indrė Rapkevičienė,

Panevėžio miesto savivaldybės viešosios bibliotekos

vyresn. metodininkė komunikacijai ir projektų valdymui

Siūlome perskaityti

Panevėžio naujienos

Aukštaitijos naujienos

Komentarai

Lietuvos naujienos

Kultūros naujienos

Laisvalaikis

AINA TV

Istorijos puslapiai

Bendruomenės naujienos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Back to top button