Medienos įmonėse Anykščių rajone nustatyti trys pažeidimai

Aplinkos apsaugos departamento Panevėžio miškų kontrolės skyriaus pareigūnai vykdė akciją „Medienos kenkėjas“ Panevėžio ir Utenos apskrityse. Reido metu pareigūnai atliko sanitarinę miško kontrolę, tikrino lentpjūves, įmonių ir privačių asmenų medienos įsigijimo dokumentus, laikymo sąlygas ir galimą pavojingųjų kenkėjų buvimą spygliuočių medienoje. Įmonėse Anykščių rajone nustatyti trys pažeidimai.

Dviejų medienos apdirbimo veiklą vykdančių įmonių apvaliosios medienos rietuvėse, sukrautose ant medžio pjovimo rampos, buvo rasta spygliuočių medžių rąstų. Kadangi buvo matyti, kad rąstai nukirsti seniau, pareigūnai juos patikrino ir po žieve rado medienos kenkėjų lervų (pažeisti Miško sanitarinės apsaugos taisyklių reikalavimai).

Vienoje įmonėje, priimančioje medieną apdirbti ir teikiančioje medienos pjovimo paslaugas, buvo nustatytas apvaliosios medienos priėmimo ir apskaitos pažeidimas.

Už nustatytus pažeidimus juridinių asmenų vadovams ar atsakingiems asmenims surašyti administracinio nusižengimo protokolai.

„Norint išvengti neigiamo poveikio šalia augantiems spygliuočių medynams, būtina užkirsti kelią tokiems pažeidimams. Akcija „Medienos kenkėjas“ bus vykdoma iki rugsėjo 30 dienos, todėl per reidus bus skiriamas didesnis dėmesys sanitarinei miško kontrolei“, – sako Panevėžio miškų kontrolės skyriaus vedėjas Albertas Mikašauskas.

Į sandėlius ir lentpjūves, medienos perdirbimo ir kitas įmones, esančias arčiau kaip 3 km nuo medyno, kurio sudėtyje spygliuočių medžių rūšių yra 20 proc. ir daugiau, pakraščio, nuo balandžio 1 d. iki spalio 1 d. draudžiama priimti ir laikyti medžių liemenų pavojingų kenkėjų užpultą nenužievintą medieną (mediena laikoma užpulta kenkėjų, kai po žieve yra gyvų kiaušinėlių, lervų, lėliukių, naujos kartos suaugėlių).


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: