Medikams rekomendavo kulniuoti pėsčiomis arba naudotis viešuoju transportu

Gintautas Subačius

Panašu, kad Panevėžyje pinigus už automobilių stovėjimą surenkantys parkomatai bet kokiomis sąlygomis neliks be darbo. Rekonstruojant Panevėžio centrą aštuoni iš jų nebepapildo pačios savivaldybės ir jai pavaldžios bendrovės “Panevėžio būstas” kišenių, todėl dalį jų nuspręsta “įdarbinti” kitose vietose.

Nors tam prieštaravo opozicija, tarybos daugumos sprendimu nuo gruodžio pradžios penki parkomatai pinigėlius surinkinės Š.Mero g., Topolių al., Anykščių g., A.Jakšto g. tarp Maironio tako ir Smėlynės gatvės bei automobilių stovėjimo aikštelėje prie “Draugystės” stadiono.

Opozicija aiškino, kad rekonstruojant miesto centrą žmonės jau ir taip patiria nemažų problemų ir ragino dar labiau neapsunkinti jų gyvenimo. Oponentams labiausiai nepatiko ketinimai apmokestinti automobilių stovėjimą A.Jakšto gatvėje, nes labiausiai nukentės į darbą ligoninėje ir poliklinikoje atvažiuojantys ir taip ekstremaliomis pandemijos sąlygomis dirbantys medikai.

Projektą pristačiusi savivaldybės Infrastruktūros skyriaus specialistė Ina Urbonavičienė aiškino, kad parkomatai statomi visai  ne pasipinigavimui, o transporto srautams sureguliuoti. Anot jos, medikai gali pėsčiomis ateiti nuo Stoties gatvės ar sporto rūmų, kur nemokamų automobilių stovėjimo vietų yra pakankamai arba  mašinas statyti pačios ligoninės teritorijoje. Be to, anot valdininkės, dar yra ir viešasis transportas, tačiau jis, kaip pastebėjo opozicija, A.Jakšto gatve nevažinėja.

Paklausta, ar baigus miesto centro rekonstrukciją dabar iš jo perkeliami parkomatai bus grąžinti į senąsias vietas, I.Urbonavičienė tepasakė, kad viskas priklausys nuo to, kaip pavyks sureguliuoti transporto srautus. Ji neslėpė, jog to nepavykus padaryti, bus didinami mašinų stovėjimo įkainiai, kaip tai daroma kituose šalies miestuose.

“Valstietis” Rimantas Narkūnas irgi buvo įsitikinęs, kad medikams paėjėti porą šimtų metrų nuo sporto rūmų neturėtų būti sunku. Jis tikino pats nuvykęs į vietą ir įsitikinęs, kad ligoninės ir poliklinikos prieigose tuščių vietų nė su žiburiu nerasi, todėl atvykstanties pacientams tenka sukti ratus, kad rastų vietą mašinai pasistatyti.

Liberalas vicemeras Valdemaras Jakštas tikino, kad A.Jakšto gatvė yra nuo seno užkišta, o uždarius Elektros gatvę eismas ten tapo dar intensyvesnis. Anot jo, mokamų stovėjimo vietų įrengimams leis atvykstantiems pacientams be didesnių problemų  pasistatyti savo transporto priemones.

Opozicijos aiškinimai, kad naujų mokamų stovėjimo vietų įrengimu savivaldybė siekia išlaikyti sau pavaldžią įmonę, o žmonėms maunamas dar vienas apynasris, priminė balsus tyruose, nes valdančiųjų balsais sprendimo projektui buvo pritarta.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Sponsored video


Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: