Medinė avis ragina puošti miestą

Dar vieną Ukmergės senamiesčio stogelį papuošė neregėta skulptūra. Ant Gedimino gatvėje esančio parduotuvės „Stella“ pastato „apsigyveno“ medinė avis. Šį kartą gatvę padabinti nusprendė patys parduotuvės šeimininkai, sugalvoję, kad senam pastatui reikėtų skulptūrinio elemento.

Kūrinys, vaizduojantis pusiau ožį, pusiau avį, Ukmergės senamiestyje pakybo prieš miesto šventę, žmonės svarstė, kas galėtų būti šios iniciatyvos sumanytojas.

Kaip „Gimtajai žemei“ pasakojo parduotuvės savininkė Regina Orlova, šia skulptūra, kuri „sveria tiek, kad moteris galėtų pakelti“, Gedimino gatvę panoro papuošti pati įmonė. „Mes irgi norėjome pagražinti savo miestą“, – apie iniciatyvą kalbėjo R. Orlova.

Pasiteiravus, iš kur skulptūra atkeliavo, ji sakė, jog tai – Ukmergės tautodailininkų darbas. Medinę skulptūros dalį kūrė Valentas Butkus, vytelėmis ją apipynė Rimantė Adomavičiūtė.

„Darbas autorinis, tikrai ne masinis“, – tikino parduotuvės savininkė, nepanorusi viešinti, kiek įmonei kainavo įsigyti šį kūrinį. „Baiminamės tik dėl atmosferos poveikio. Skulptūra pagaminta iš liepos, o medis turi polinkį tamsėti“, – aiškino ji.

Iniciatyva įsigyti sau avį parduotuvės šeimininkams gimė pamačius skulptoriaus V. Žentelio kūrinį – trys metalinius katinus. Tada pasitarę su architektais jie nusprendė, kad ir jų parduotuvės pastatui tiktų skulptūrinis akcentas. „Idėjos ėmėmės su mintimi, kad paniurę praeiviai ir šalia mūsų daugiau vienas kitam šypsotųsi“, – sakė R. Orlova.

Ji pridūrė, kad parduotuvės savininkai taip pat norėjo parodyti, jog prie miesto puošybos gali prisidėti ne tik valdžia, bet ir verslo atstovai. „Jei kiekviena įmonytė padarytų ką nors gražaus dėl savo miesto, visiems būtų maloniau jame gyventi“, – samprotavo moteris.

Dainiaus VYTO nuotr.
Raminta PETRUSEVIČIENĖ

gimtoji_zeme


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: