Aukštaitijos naujienosNAUJAUSIOS ŽINIOSUtena

Medkopio šventėje viešėjo Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Rugpjūčio 15-ąją Senovinės bitininkystės muziejuje tradiciškai švenčiama Medkopio pabaiga. Šių metų šventė „Ulioja bitela“ buvo išskirtinė ir sulaukė daugybės svečių iš visos Lietuvos. Buvo pristatyta nauja, didžiausia Europoje interaktyvi ekspozicija apie bites ir bitininkystę. Ji atnaujinta sulaukus Europinės paramos. Šventėje dalyvavo ir simbolinę, tarp dviejų avilių ištiestą juostą, atrišo kadenciją baigusi Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė kartu su Aukštaitijos nacionalinio ir Labanoro regioninio parko direkcijos vadovu Gedu Kukanausku ir muziejaus direktore Danute Indrašiene. Ekspoziciją atidariusi Prezidentė pernai  muziejui dovanojo vieną savo avilį, nes, kaip minėjo, naujuose namuose nėra sąlygų laikyti bičių. Taigi dabar Stripeikiuose puikuojasi visa prezidentinių avilių alėja – čia gyvena ir trys Valdo Adamkaus bičių šeimos.

„Lietuvai turbūt bitė yra reikšmingas, labai svarbus vabzdys, kuris simbolizuoja ir tautos darbštumą, bendruomeniškumą, bendrą darbą ir bendro darbo rezultatą… Džiaugiusi, kad tokiame gražiame Ignalinos regione turime tokį nuostabų  muziejų, vieną rečiausių Europoje, kad čia atsirado nauja ekspozicija. O visi muziejai yra nuostabūs tik todėl, kad juose dirba nuostabūs žmonės. Noriu tikrai labai padėkoti vadovybei, direktorei ir viems darbuotojams, kurie atiduoda savo širdį, savo gyvenimą, kad mes ir svečiai galėtume pasidžiaugti, kad turėtume istoriją, turime praeitį ir dabartį, o svarbiausia, kad mylime gamtą…“– kalbėjo D. Grybauskaitė. Ji taip pat minėjo, kad pernai Jungtinės tautos nusprendė paskelbti Tarptautinę bitės dieną. Prie šios iniciatyvos prisijungė ir Lietuva. Bitės diena minima ir Stripeikių muziejuje.

Vėliau visi susirinko prie Austėjos klėtelės, kur vyko Austėjos ir Bubilo pagerbimo apeigos. Jas atliko flokloro ansamblio „Čiulbutė“ nariai. Prezidentė ir šventės dalyviai apžiūrėjo  muziejaus ekspozicijas, aplankė kulinarinio paveldo ir tautodailės darbų mugę, amatų kiemelius ir įvairias kūrybines edukacijų erdves.  Buvo galima nusikalti „Medkopio 2019“ atminimo monetą, vaikus kvietė triušiukų pasaulis, meduolininkės, pasakų namelio kūrėjai. Ignalinos, Utenos, Zarasų, Molėtų, Visagino, Švenčionių bibliotekų edukaciniai kiemeliai kvietė į „Pasakišką pikniką”. Edukaciniuose kiemeliuose  bus pristatomi  populiarūs vaidybiniai personažai, vaikai įtraukiami į įdomias veiklas, kūrybines dirbtuves, interaktyvias viktorinas, vizualinius bei garsinius pasakų skaitymus, žaidimus. Jolita Bužinskienė mokė vaikus keramikos paslapčių. Galėjai įsigyti gražių suvenyrų, arbatų, muilų ir natūralios kosmetikos, pabendrauti su žolynų rišėjomis, pasigrožėti jų sukurtais sodais. Žinoma, svarbiu šventės akcentu tapo medaus ragavimas.

Kluono salėje žmonės gausiai  susirinko į paskaitą „Bitės unikalumas“. Apie bičių šeimas, jų unikalų gyvenimą ir neįtikėtinus sugebėjimus pasakojo Gamtos tyrimų centro mokslo darbuotoja dr. Laima Blažytė Čereškienė. Įdomu buvo klausytis apie geležinę tvarką bičių šeimoje, motinėlės, tranų ir darbininkių pareigas. Apie mokėjimą aptikti medingus augalus ir stebėtinus bičių šokius pranešant šią žinią.  Daugelis turbūt pirmą kartą išgirdo apie naujausius mokslininkų tyrimus, bičių panaudojimą ligų diagnostikoje ir netgi aptinkant  sprogmenis. Pilnutėlė buvo ir lauko estrada, kur koncertavo subtilią muziką pristatę Domantas Razauskas  ir „Baltasis kiras“. Smagiai nuteikė „Baltojo kiro“ komandos pasirodymas. Vaikinai pasipuošė bitininkų kostiumais. Puikus oras į šventę sukvietė galybę žmonių ir iš Ignalinos, aplinkinkinių rajonų bei didmiesčių. Jiems buvo kur pasivaikščioti, apžiūrėti 4 ha muziejaus teritoriją, kurioje galima surasti ir žaidimų, ir ramaus poilsio erdves, pasisupti sūpynėse, kabančiame krėsle ar išsitiesti hamake. 


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!

Siūlome perskaityti

Panevėžio naujienos

Aukštaitijos naujienos

Komentarai

Lietuvos naujienos

Kultūros naujienos

Laisvalaikis

AINA TV

Istorijos puslapiai

Bendruomenės naujienos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Back to top button
Close