Medžiotojai aplinkosaugininkus jėga išstūmė iš medžiotojų namelio

Aplinkos apsaugos departamento Šiaulių gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai, per reidą Kelmės rajone viename medžioklės plote tikrindami medžiotojų dokumentus, susidūrė su pasipriešinimu. Dėl pasipriešinimo pareigūnams aplinkosaugininkai kreipėsi į Šiaulių apskrities vyriausiąjį policijos komisariatą, kad būtų pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal Lietuvos Respublikos Baudžiamojo kodekso 286 str.

Kaip informavo Šiaulių gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos viršininkas, vykdant reidą Kelmės rajone, buvo nuspręsta patikrinti medžiotojus. Visi medžioklės dokumentai, taip pat ir medžioklės lapas buvo medžiotojų namelyje – medžiojamųjų gyvūnų pirminio apdorojimo patalpose.

Aplinkosaugininkams paprašius pateikti medžioklės lapą, medžioklės vadovas jį galimai bandė paslėpti, kad pareigūnai nepastebėtų neįrašytų gyvūnų. Vienas Šiaulių GGAI pareigūnas sureagavo žaibiškai ir lapą spėjo pasiimti. Medžioklės vadovas lapą pabandė atimti ir įplėšė. Kitas Šiaulių GGAI pareigūnas buvo jėga išstumtas iš medžiotojų namelio, kad negalėtų į patalpas patekti su vaizdo kamera ir neužfiksuotų įvykio.

Per reidą nustatyta, kad du pirmamečius šernus sumedžiojo vienas iš medžioklėje dalyvavusių medžiotojų.

Nustatyta, kad sumedžioti šernai į medžioklės lapą nebuvo įrašyti. Medžioklės vadovui ir medžiotojui gresia administracinė atsakomybė ir bauda nuo 800 iki 1800 eurų.

Po įvykusio pasipriešinimo aplinkosaugininkai kreipėsi į Šiaulių apskrities vyriausiąjį policijos komisariatą, kad būtų pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 286 str.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: