L. Kovalevskienės nuotr.

Meilės ir rūpesčio apsupty

Gruodžio 12 dieną ,,Ilgiausių metų“ sugiedota 90-metį švenčiančiai Adelei Meškelienei, gyvenančiai Tverečiaus seniūnijos Kliukų kaime. Tiesa, tai nėra tikroji jos gimimo data, tik dokumentuose užfiksuota. Su savo didele šeima Adelė jubiliejų švęs gruodžio 26-ąją. Taigi Adelė dukart atšvęs.

,,Šiandien džiaugiamės būdami Jūsų didelės ir gražios  gyvenimo šventės liudininkai. Ne kiekvienam lemta tokios palaimintos sukakties sulaukti. Daug matėte, patyrėte, įvairių žmonių sutikote. Su meile užauginote septynis vaikus – lenkiamės Jūsų širdies dosnumui ir gerumui, išminčiai ir patirčiai. Nuoširdžiai linkime stiprios sveikatos, artimųjų globos ir šilumos…“,– skambėjo jai perskaityti sveikinimo žodžiai.  Jubiliatei gražių dienų ir sulaukti 100-ojo jubiliejaus linkėjo savivaldybės meras Justas Rasikas, mero pavaduotojas Juozas Rokas, Tverečiaus seniūnijos specialistė Dangutė Petkevičienė.

Adelės gyvenimas nebuvo lengvas. Gimė ir augo Didžiasalyje, kartu su dar keturiomis seserimis. Dabar ji – pati jauniausia ؐ– viena belikusi. Visas sesutes išlaidojo. Tėveliai turėjo 12 ha žemės ir buvo labai dori ir tvarkingi žmonės. 1957 m. Adelė atitekėjo į Kliukus. Ir pasipylė vaikai kaip žirniukai vienas paskui kitą, ir darbų darbelių eilės savame ūkyje, kolūkyje.  30 metų fermoje melžėja atidirbo, dabar liko to laiko prisiminimas – maudžiančios skausmu rankos. O vaikai, anūkai ir proanūkiai – tai jos paguoda ir džiaugsmas. Jau ir vienos proproanūkės sulaukta. Ne kiekvienam tai lemta.  Tiesa, vieną sūnų palaidojo, motinos širdžiai reikėjo tai priimti, iškęsti. Ir našlauja jau tris dešimtmečius.

Šiandien Adelė gyvena didelėje sodyboje meilės ir rūpesčio apsupta. Šalia jos namelio – sūnų Virgaudo ir Visvaldo sodybos, taigi mamai dėmesio netrūksta. Trečias sūnūs Mykolas gyvena Tverečiuje, dukra Rima – Ignalinoje, Asta – Visagine, o vyriausioji Birutė – Miečionių kaime. Adelė mėgsta žiūrėti pro langą, laukti savo sūnelių, austi mintyse prisiminimų juostą. Moteris ją aplankiusiems svečiams padėkojo savo eilėmis, o jos mylima marti Jolita perskaitė jai dovanotą eilėraštį. Mėgsta ir skaityti: ,,skaitau visa kū ir man akinių jokių nereikia”. Moteris ją aplankiusiems svečiams padėkojo savo eilėmis, o jos mylima marti Jolita perskaitė jai dovanotą eilėraštį. Marti pasakojo, kad Adelė eiles kuria įvairiomis progomis ir per šventes vis pradžiugina artimuosius.

Lina Kovalevskienė


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: