Melomanai mėgavosi performatyvios poezijos ir muzikos festivaliu „Ir ežeras turi ausis“

Rugpjūčio 21 d. Rėkyvos ežero pakrantėje iki pat vidurnakčio šėlo susirinkę repo, hiphopo ir kitos alternatyvios muzikos gerbėjai – ten vyko performatyvios poezijos ir muzikos festivalis „Ir ežeras turi ausis“. Šiauliečiai ir miesto svečiai galėjo išbandyti save kūrybinėse dirbtuvėse, kuriose jų laukė gerai žinomi savo srities specialistai, ir mėgautis koncertu po atviru dangumi.

Festivalis prasidėjo išskirtinėse EŽERO kūrybinėse dirbtuvėse. Jose išbandyti save ir įgyti naujų patirčių galėjo visi susirinkusieji. Kartu su haiku poezijos atstovu Artūru Šilansku buvo kuriamos eilės, beatboxeris Žygimantas Gudelis Gon kvietė išbandyti savo lūpų galimybes, o Rokas Jama Grajauskas mokė improvizacinės kūrybos.

Performatyvios poezijos ir muzikos festivalyje „Ir ežeras turi ausis“ veikė ir kiek kitokia EŽERO biblioteka, kurioje susirinkusieji savo rankų miklumą galėjo išbandyti spausdinimo mašinėlių varžybose. Ir nors šios mašinėlės jau senai buvo daugelio užmirštos ir nebenaudojamos, tačiau jos puikiai tiko šventinei azartinei nuotaikai sukurti. Šiauliečiai ir miesto svečiai, kurie norėjo rasti tobulą ramybės oazę galėjo išvandyti poezijos skaitymą hamakuose. Specialiai tam buvo sukurta rami aplinka, leidžianti atrasti naujus kūrinius. Sutemus EŽERO ekrano erdvėje buvo rodomi 1970–2000 metais sukurti hiphopo klipai.

Prieš didįjį festivalio koncertą užlipti ant scenos ir paviešinti savo kūrybą buvo kviečiami drąsiausi renginio svečiai. Retai pasitaikančia galimybe pristatyti savo užslėptus kūrinius ryžosi net trys kūrėjai. Po jų pasirodymo EŽERO scenoje muzikavo penki alternatyvios muzikos atlikėjai ir grupės – reperiai Erkė ir Kigidi Karma, „Freestarz“, keturių atlikėjų muzikinis projektas „Okata“ ir grupė „Vilniaus energija“. Visi jie savo unikaliais pasirodymais kvietė linksmintis ir mėgautis muzika drauge.

Išskirtinį festivalio įvaizdį kūrė menininkė šiaulietė Eglė Narbutaitė.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: