Linos Kovalevskienės nuotr. 

Menas meniškoje gamtoje

Rudeniu alsuojančios nuostabios Lietuvos žiemos sporto centro erdvės Ignalinoje pasipuošė gamtos meno skulptūromis, kurias sumanė ir iš gamtinių medžiagų sukūrė trys žinomi skulptoriai: Albertas Danilevičius, Arvydas Ališanka ir Kazys Venclovas. Alberto miško žuvis pakibo medyje Šiekščio ežero fone, čia pat ant kalnelio gražiai matoma pavirtusi Kazio pienė ir kiek toliau –  į viršų šakų sparnus kelianti  romantiška Alberto ,,Polėkio“ būtybė.

Savaitę laiko trukęs kūrybinis procesas buvo išties įdomus, jo stebėti ir su menininkais pabendrauti  buvo atėję Ignalinos Česlovo Kudabos gimnazijos mokiniai su  dailės mokytoja Audrone Čeponiene, skulptūromis džiaugėsi ir ,,Meno bangų“ rezidencijos dalyviai. Skulptoriai pasidalijo, kaip gimė kūrybinės idėjos, kaip niekam nereikalingas medžiagas galima pernaudoti ir suteikti joms antrą gyvenimą meno kūrinyje. ,,Tos mintys ateina gana netikėtai. Štai pamatytas akmuo sužadino vaizduotę apie iš akmens išaugusią pienę…“,– sakė skulptorius K. Venclovas. ,,Labai svarbi aplinka, šiuo atveju ežero fonas. Ši žuvis – tarsi plaukia ežere…“,– minėjo Arvydas Ališanka. Skulptūra ,,Polėkis, kaip sakė autorius, skirta sportininkų įkvėpimui.

Menininkai rezidavo sodyboje ,,Saulėtekis“, jų gyvenimo išlaidas finansavo Ignalinos rajono savivaldybė. Šios veiklos yra projekto „Menų gaudyklė. Kūrybinių rezidencijų tinklo išvystymas Ežerų krašto regione“ dalis. Projektas finansuojamas Islandijos, Norvegijos, Lichtenšteino lėšomis. Dar viena projekto dalis bus ilgalaikių skulptūrų (iš metalo ir akmens) kūrimas ir pastatymas Ignalinos mieste.

Linos Kovalevskienės nuotr.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: