Meno atradimai keliaujantiems po Lietuvą…

Įpusėjusi vasara ir aktyvus kultūrinis gyvenimas Lietuvos regionuose sudomina vis daugiau žmonių keliauti po neaplankytas šalies vietoves ir patirti naujus atradimus. Vienas tokių – Troškūnai. Tai Anykščių rajone, XVII amžiuje įkurtas miestelis, nuolat stebinantis kiekvieną atvykusį ne tik savo architektūriniu lobynu, bet ir meno renginių bei įvykių gausa.

Pastarasis kultūrinis įvykis Troškūnuose – tai jau tradicija tapęs pleneras „Atradimai‘21”, dešimties dienų kūrybinei veiklai subūręs žymiausius Lietuvos dailininkus. Vienuolikos menininkų darbas vainikuotas išskirtiniais renginiais ir parodos atidarymu istorinėse Švč. Trejybės bažnyčios ir vienuolyno ansamblio erdvėse. Kūrėjai miestelio gyventojams ir kultūros turizmo entuziastams dovanoja unikalią galimybę iki rugsėjo pradžios pamatyti daugiau nei penkiasdešimties meno darbų kolekciją.

Parodoje lankytojai kviečiami susipažinti su dailininkų Gintaro Zubrio, Mindaugo Skudučio, Julijos Skudutytės, Ausmos Bankauskaitės, Aušros Kleizaitės, Arturo Savicko, Arvydo Kašausko, Peeter Krosmann, Elenos Balsiukaitės – Brazdžiūnienės, Arvydo Brazdžiūno – Dusės ir Lino Vaišnytės darbais bei juos įsigyti. Taip pat visi atvykę kviečiami pasigrožėti istorinėmis Švč. Trejybės bažnyčios ir vienuolyno ansamblio erdvėmis, aplankant ką tik baigtus renovuoti bažnyčios rūsius. Ši vieta tapo įkvėpimu meno žmonėms, todėl plenero organizatoriai tiki, kad ji gali pripildyti atradimais visus norinčius semtis naujų, pozityvių patirčių savo kasdienybėje.

„Šios gražios, prieš šimtmečius sukurtos erdvės ir šiandien kuriami menininkų darbai, kurie tas erdves iš naujo pripildo, moko žmogų būti harmoninga visumos dalimi, paneigiant savyje kartais prasimušantį destruktyvų mąstymą: „kad jeigu darau ne aš, tai automatiškai daro blogai, jeigu daro kiti“. Visi menininkų darbai ir jų čia praleistas, kūryba pripildytas laikas kalba, kad kiekvienas žmogus, pozityviai mąstantis ir turintis platų požiūrį, gali įnešti į šias erdves daug gėrio ir grožio. Gali praturtinti kiekvieną, kuris be išankstinio nusistatymo žvelgia į tai, kas sukurta, ieškodamas tame atraminių taškų sau pačiam, kad ir pats gyvenime, savo kasdienybėje būtų daugiau kūrėjas, bendradarbis, įsiliejantis į būrį konstruktyviai mąstančių žmonių ir dirbantis kartu. O ne griovėjas, užsidaręs vien tik savo siaurame mąstyme ir matantis tik savo paties pasaulėlį bei nesugebantis iš jo išsiveržti. Tai, ką šiose erdvėse daro menininkai, talentingi ir gabūs žmonės, yra labai pozityvu, labai sveikintina ir palaikytina. Apsilankę žmonės šiose erdvės, matydami puikią parodą, klausydamiesi puikios muzikos, gali net fiziškai tą pajausti.“ – po parodos atidarymo kalbėjo plenero „Atradimai‘21” iniciatorius ir vienas iš organizatorių Saulius Filipavičius.

„Labai gera, kad ne tik didieji Lietuvos miestai suteikia galimybę žmogui patirti kokybiško meno naudą, bet ir regionuose vis aktyviau menininkai kuria ir savo kūryba dalinasi su visuomene. Vizualusis menas padeda žmogui pamatyti pasaulį ir realybę kitais kampais, praplėsti mąstymą ir išsilaisvinti iš sustabarėjusių įsitikinimų. Esu be galo laiminga, kad būtent čia susirinko tokios išskirtinės, brandžios asmenybės iš meno pasaulio ir per savo kūrybą suteikė galimybę pamatyti emocijas, jausmus, mintis, idėjas, būsenas, pojūčius, susilieti su jais ir sąveikauti su kiekvienu jų per skirtingą prizmę – tai didžiulė dovana ne tik man asmeniškai, bet, tikiu, kad ir kiekvienam parodoje apsilankančiam žmogui. Menas plečia sąmoningumą, o tai, mano manymu, daro žmogų laimingesnį.

Mūsų organizuojami renginiai būtent tam ir skirti – pozityvesnio, laimingesnio, gražesnio, dvasingesnio žmogaus augimui. Džiaugiuosi ir esu labai dėkinga, kad prie dailininkų prisijungė ir muzikantai, kurie praturtino ne tik menininkų kūrybinį procesą, bet ir susirinkusių žiūrovų vidinį pasaulį. Aštuntąją plenero dieną Švč. Trejybės bažnyčioje atvirą repeticiją – koncertą dovanojo smuikininkė Barbora Domarkaitė ir pianistas Darius Mažintas. Plenero pabaigos išvakarėse meno mylėtojai buvo kviečiami į išskirtinę popietę, kurioje styginių kvartetas Archi bei sopranas Ilonos Pliavgo ir tenoras Andriaus Bartkaus surengė klasikinės muzikos pasirodymą. Sulaukę tokio didelio palaikymo iš žiūrovų bei pačių menininkų, nieko nelaukdami jau imame planuoti kitų metų plenerą su dar spalvingesniais kultūros įvykiais“.  – entuziastingai mintimis dalinosi viena iš plenero organizatorių Eglė Jasutytė – Mažintė.

Dailininkų darbų paroda „Atradimai‘21” veiks iki rugsėjo 5 d. Troškūnų multifunkciniame centre, priklausančiame Švč. Trejybės bažnyčios ir vienuolyno ansambliui. Daugiau informacijos rasite www.daikc.lt


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: