L. Kovalevskienės nuotr.

,,Meno bangos“ Ignalinai dovanoja dar vieną meno rezidenciją

Ignalinoje kultūrines bangas liejančios ir profesionalųjį meną po visą rajoną nešiojančios rašytojos Gintarės Adomaitytės ir Mariaus Kraptavičiaus su meile vairuojamos ,,Meno bangos“ pradėjo jau šeštąją meno rezidenciją ,,Lygiadienio link“. Kaip sakė Gintarė, iš tamsėjančių dienų einama į savo darbo kambarius, dirbtuves,  į kūrybą, į tai, kas teikia šviesą… Rezidencijos atidarymas ir pirmasis jos renginys – kompozitorės Zitos Bružaitės kūrybos popietė – rugsėjo 15 d.  šiltai sutiktas Miko Petrausko muzikos mokykloje.

Renginyje pristatyti ir kiti rezidencijos dalyviai: tai nuolatinė ,,Meno bangų“ autorė poetė Rasa Milerytė, ukrainietė Lilija Konoplitskaja, kurios rankdarbių paroda ,,Ukrainietiški marginiai“ džiugins Ignalinos viešojoje bibliotekoje, taip pat tautodailininkas Arūnas Bėkšta, bibliotekoje kartu su Lilija pristatysiantis tapybos parodą ,,Regėjimai“ ir vesiantis kūrybiškumo pamokas. Apie slavų kalbų ypatumus Vidiškių gimnazijoje pasakos žinoma vertėja Irena Aleksaitė, ją lydės ir vertimų ištraukas skaitys aktorius Eimantas Pakalka. Jis dalyvaus ir Mielagėnų bibliotekoje vyksiančiame susitikime su rašytoja Birute Jonuškaite. Dar viena rezidencijos viešnia –  žinoma fotomenininkė ukrainietė Marina Iskra.

Na, o muzikos mokykloje  sutikta kompozitorė, Lietuvos nacionalinės premijos laureatė Zita Brušaitė. Ji pasakojo apie savo kūrybą, pristatė kompaktinę plokštelę ,,Penktame aukšte“, dalijosi kai kurių kūrinių jautriomis gimimo istorijomis, užsiminė apie šiltą draugystę su poete Ramute Skučaite. Mokytojos Jurgitos Antonovienės gabiosios mokinukės Urtė Oškinytė ir Medeina Kutraitė dainavo Z. Bružaitės vaikiškas daineles, joms akomponavo mokytoja Laima Kutrienė.  Kompozitorė labai džiaugėsi atlikėjomis, dėkojo mokytojoms.

Z.Bružaitės kūryba – apibūdinama kaip labai įvairialypė, jungianti ir rimtį, ir lengvą pokštavimą, linksmumą ir liūdną giedrumą, liaudies muzikos intonacijas ir džiazines improvizacijas. Tačiau viena labai aišku – kompozitorė visada siekia šilto emocinio ryšio su klausytoju. Apie kūrybą vaikams ji sakė, kad rašydama vaikiškas daineles, jas kuria kiekvienam žmogui ir pati sau, nes vaikas yra kiekviename iš mūsų. Kompozitorė pristatė Lietuvos muzikos informacijos centro išleistą jos dainų rinkinį „Penktame aukšte“ – natas bei kompaktinę plokštelę. Įdomu tai, kad daineles įdainavo pati autorė. Kai ką gražaus ir švelnaus visi maloniai paklausė. Pavadinimas „Penktame aukšte“ – ne veltui toks. Keletas dainų iš tikrųjų buvo sukurtos kompozitorei gyvenant penktame aukšte. O kaip ji sako, penktas aukštas dar atspindi ir tam tikrą atsiplėšimą nuo žemės kuriant… Dainų rinkinys padovanotas muzikos mokyklai. Mokyklos direktorė Birutė Paukštienė džiaugėsi viešnia ir gražiu renginiu, dėkojo ,,Meno bangoms“ už kultūrinius stebuklus Ignalinos krašte. O Gintarė ir Marius visiems dovanojo buvusios rezidencijos priminimą – knygas ,,Ignalinos pasakos“ bei kvietė į kitus renginius ir susitikimus su menininkais sodyboje ,,Saulėtekis“.

Lina Kovalevskienė


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: