Aukštaitijos naujienosBiržai

Meras apsilankė savarankiško gyvenimo namuose

Gegužės 20 dieną rajono Savivaldybės meras Vytas Jareckas, Savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriaus vedėjas Kęstutis Knizikevičius ir Biržų rajono socialinių paslaugų centro direktorius Eividas Šernas lankėsi Biržų miesto savarankiško gyvenimo namuose. Šį apsilankymą paskatino vieno namų gyventojo kreipimasis į merą dėl mokesčio už paslaugą Savarankiško gyvenimo namuose. Gyventojo netenkina Biržų rajono savivaldybės tarybos 2015 m. sausio 29 d. sprendimu Nr. T-13 „Asmens apgyvendinimo Biržų miesto savarankiško gyvenimo namuose ir mokėjimo už suteiktas paslaugas tvarkos aprašas“ patvirtintos kainos.

Pagal šį aprašą asmeniui, teisės aktų nustatyta tvarka gaunančiam socialinę pašalpą, arba asmeniui (šeimai), kurio pajamos (vidutinės šeimos pajamos, tenkančios vienam šeimos nariui) mažesnės už valstybės remiamų pajamų dvigubą dydį (mažiau nei 244 eurai), socialinės priežiūros paslaugos Savarankiško gyvenimo namuose teikiamos nemokamai. Asmenys, kurių pajamos (vidutinės šeimos pajamos, tenkančios vienam šeimos nariui) didesnės už VRP dvigubą dydį, už teikiamas paslaugas moka: 10 procentų nustatytos paslaugos kainos, jei pajamos nuo 2 iki 3 VRP; 40 procentų nustatytos paslaugos kainos, jei pajamos nuo 3 iki 4 VRP; 60 procentų nustatytos paslaugos kainos, jei pajamos nuo 4 iki 5 VRP; 100 procentų nustatytos paslaugos kainos, jei pajamos daugiau kaip 5 VRP. Valstybės remiamos pajamos (VRP) – 122 eurai. Biržų rajono savivaldybės tarybos 2015 m. gruodžio 22 d. sprendimu Nr. T-277 „Dėl apgyvendinimo savarankiškuose gyvenimo namuose paslaugos kainos“ patvirtinta paslaugos kaina 186 eurai. Pagal Vyriausybės patvirtintą ir šiuo metu galiojantį Mokėjimo už socialines paslaugas tvarkos aprašą, mokėjimo už socialinę priežiūrą dydis nustatomas atsižvelgiant į asmens (šeimos) pajamas, bet jis neturi viršyti 20 procentų asmens pajamų.

Savarankiško gyvenimo namuose rajono Savivaldybės meras pabendravo su gyventojai, apžiūrėjo, kokiomis sąlygomis jie gyvena, išklausė jų nuomonę dėl mokesčio už gyvenimą Savarankiško gyvenimo namuose. Gyventojai pageidautų mokėti mažiau. Socialinių paslaugų centro direktorius E. Šernas paaiškino, kad per metus Savarankiško gyvenimo namų gyventojai sumoka apie 4 tūkst. eurų už čia teikiamą paslaugą, o namų išlaikymas savivaldybės biudžetui kainuoja apie 40 tūkst. eurų. Gyventojai patys moka už komunalines paslaugas, vandenį, šildymą (atsižvelgiant į pajamas kai kurie gauna kompensaciją už šildymo išlaidas).

Ir E. Šernas, ir K. Knizikevičius sakė, kad Biržų rajono savivaldybės tarybos sprendimu patvirtinta mokėjimo tvarka Vyriausybės nutarimo nepažeidžia, bet yra per paini gyventojams. Šalies rajonų savivaldybės yra nustačiusios savo mokesčius už socialinę priežiūrą savarankiško gyvenimo namuose, daugelyje mokestis skaičiuojamas paprasčiau nei Biržuose: vienodu procentu nuo gyventojo gaunamų pajamų. Kokia skaičiavimo metodika yra optimaliausia, kokios yra savivaldybės biudžeto galimybės išlaikyti Savarankiško gyvenimo namus, gali spręsti Savivaldybės taryba. Meras V. Jareckas Biržų miesto savarankiško gyvenimo namų gyventojams žadėjo, kad klausimas dėl paslaugos kainos bus peržiūrėtas, galbūt rengiamas naujas sprendimo projektas.

Savivaldybės informacija


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!

Tags

Siūlome perskaityti

Panevėžio naujienos

Aukštaitijos naujienos

Komentarai

Lietuvos naujienos

Kultūros naujienos

Laisvalaikis

AINA TV

Istorijos puslapiai

Bendruomenės naujienos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Back to top button
Close